Ніяк не могла перестати їсти і тепер почуваєшся так собі? Неважливо, що спричинило здуття живота — ПМС, надто смачне частування в гостях чи просто збіг обставин, є прийоми, які допоможуть виправити ситуацію.
Якщо ти читаєш цю статтю зараз, то, швидше за все, відчуваєш фізичний дискомфорт. Після переїдання людина почувається роздутою і млявою; нерідко цьому стану супроводжують неприємні відчуття у шлунку та кишечнику.
Скажімо, соромитися тут нічого, від такого ніхто не застрахований. Лови список способів, які допоможуть швидко повернутися у форму. І тримай його під рукою до вихідних!
У всіх є улюблена їжа, і іноді її дуже багато. Перестаравшись із деякими продуктами, можна зіткнутися з неприємними відчуттями в кишечнику і навіть запором. Виправити ситуацію допоможе додаткова доза клітковини.
«Нерозчинна клітковина збільшує обсяг випорожнень, сприяючи регулярному випорожненню і запобігаючи запорам, — каже експерт, лікар-дієтолог Емі Гудсон. — Якщо в тебе було ситне застілля, додавання до раціону клітковини та достатньої кількості води відновить перистальтику кишечника і зменшить здуття живота».
Найпростіший спосіб – з’їсти тарілку вівсянки з оливковою олією або цільнозерновий тост з авокадо.
За словами Теммі Лакатос, експерта з ЗОЖ та популярного блогера, свіжі овочі та зелень, багаті не лише на клітковину, але й антиоксиданти, також здатні стати справжнім антидотом після переїдання та допомогти тобі швидко відчути себе краще.
«Клітковина із зелені допомагає виводити відходи та токсини з товстої кишки, — пояснює Теммі. – А антиоксиданти в зелених овочах нейтралізують збитки, завдані надмірним вживанням солодких, жирних та промислово оброблених продуктів».
Цей пункт тісно пов’язаний із попередніми двома, бо головне, що ти можеш зробити наступного дня після того, як переїла — розпочати свій день зі здорового та збалансованого сніданку. Додай до клітковини та овочів білок, що легко засвоюється, щоб утримати здоровий рівень цукру. Яйця, кислий сир, каша, грецький йогурт – все це дасть правильний старт і допоможе почуватися краще протягом дня.
У цьому немає потреби, але якщо в тебе є час і, головне, трохи сил, дієтологи рекомендують не збивати графік тренувань через те, що напередодні у тебе було застілля.
«Трохи старань у тренажерному залі або ранкова пробіжка допоможуть позбутися почуття роздутості та млявості», — впевнена Емі Гудсон. Узгоджуй фізичну активність зі своїм станом, можливо, замість тренажерів варто відправитися на групову йогу чи басейн.
За словами Емі Гудсон, набряки після застілля — результат вживання продуктів із високим вмістом натрію. Тому вона підкреслює важливість дотримання гідратації до і після рясного прийому їжі.
І це означає не тільки вживання великої кількості води. Щоб підвищити рівень гідратації, спробуй додати до Н2О ще щось. Наприклад, якщо немає протипоказань, приготуй собі детокс напій з яблучним оцтом та лимоном, або детокс воду з журавлиною, апельсином та імбиром. Така рідина вимиє з організму надлишки натрію, цукру та води, і ти здуєшся.
Це одна з найкращих речей, яку ти можеш зробити для себе, щоб забезпечити швидке полегшення після переїдання — піти прогулятися.
«Прогулянка допоможе очистити розум. А якщо ти спітнієш, це допоможе вивести невелику кількість солі, а також збільшити приплив крові до мозку, – стверджує Теммі Лакатос. – Також ти спалиш трохи додаткових калорій, що також не зашкодить».
Для деяких в радість те, що ще кілька днів можна не готувати, задовольнившись залишками зі святкового столу. Але не захоплюйся: навіть якщо в тебе є кілька салатів і пара тортів, не харчуйся тільки ними, інакше набряків, запору та інших задоволень не уникнути. Обов’язково додай до раціону нормальну їжу з клітковиною і білком, і чисту воду. Тільки так ти даси своєму тілу можливість відновитись.
Ти при надії? Вітаємо! Це один із найчутливіших і найнезвичайніших періодів у житті кожної жінки,…
В нашому кліматі без пуховика взимку просто не обійтись. Він і зігріє у морози, і…
Є 10 простих способів оновити гардероб і обійтися при цьому мінімальними витратами або взагалі без…
Особливо приємно носити трендові речі, так би мовити, родом із дитинства. Теплі шкарпетки, легінси зі…
Складати гардероб суцільно з базових речей, метод хоч і перевірений, але дещо нудний. Часом, щоб…
До настання зими вже рукою подати, тому тепла шапка нам точно знадобиться. Чи капор? Чи…