Лайфстайл

Експерти назвали “небезпечні” кімнатні рослини

Список рослин, здатних завдати шкоду людині, досить великий. До групи небезпечних можуть входити представники чотирьох сімейств – ароїдні, молочайні, куртові та пасльонові. Найбільшу небезпеку становить сік рослин, пише портал Trizio, тому при роботі з ними необхідно пам’ятати про рукавички, не забувати ретельно мити руки і взагалі краще не тримати вдома, де є діти чи тварини.

Подробиці

Небезпека дифенбахії криється в отруйному соку, який легко виділяється при пошкодженні рослини. Потрапляння його на слизові оболонки може викликати опік. Також можуть виникнути тимчасова сліпота, серйозні порушення зору, набряк гортані та язика. У зв’язку з цим не рекомендується встановлювати вазон у приміщеннях, де є діти.

Сік, що наповнює стебла азалії, містить глікозид андромедотоксин – отруйна речовина, що відноситься до нейротоксинів. При отруєнні можуть бути такі симптоми, як слабкість, нудота, блювання, порушення роботи серця. Симптоми розвиваються дуже швидко – потрібно викликати лікаря. Також потрібно врахувати, що квітуча азалія виділяє сильний аромат, тому також не варто ставити квітку в замкнутому приміщенні.

Пуансеттія. Шкоду людині може завдати отруйний сок, що міститься в тілі рослини: потрапляючи в стравохід, він може викликати досить сильний опік. Також варто бути обережними з рослиною людям, які страждають на алергію на латекс.

Монстера. Рослина не містить отруту і тому не становить великої небезпеки, але загроза завдати шкоду організму все ж таки є. У листі знаходяться мікроскопічні голчасті утворення оксалату кальцію, іменовані рафідами, які, потрапляючи на слизові оболонки, здатні викликати сильну токсичну реакцію.

Перський цикламен. Його отрутою можна спалити слизову оболонку, ви ризикуєте отримати температуру, біль у горлі та утруднене дихання. Найотруйніші частини – це насіння і коріння рослини, свіжий сік яких може викликати роздратування або запалення шкіри.

Клівія. Листя і коріння клівії дуже отруйні. Алкалоїд, що міститься в яскраво-жовтогарячому соку, викликає напади ядухи, блювання та інші супутні проблеми ШКТ.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Що робити з залитою водою розсадою, яка перестала рости

Ситуації трапляються різні. Буває, що по необережності чи через незнання занадто сильно полили молоді рослини.…

3 години тому

Як правильно носити та поєднувати анімалістичні принти

Іноді можна почути думку, що з принтами потрібно проявляти обережність. Вони можуть мати дивний вигляд…

4 години тому

Шпаргалка для дачників: план обов’язкових робіт на квітень

Другий місяць весни передбачає багато роботи. Потрібно наводити лад, готуватися до продовження сезону та тепла.…

7 години тому

Антитрендові каблуки для босоніжок та туфель в 2025 році

Як відомо, взуття може мати мінімум 10 різних варіантів каблуків. Не всі відразу актуальні в…

8 години тому

Три моделі сумок, які стали трендом весни 2025

Ніхто нікому нічого не винен, але сумка повинна бути стильною, зручною та місткою. Саме за…

11 години тому

Як носити шовкову хустку навесні, як додатковий аксесуар

Одним з найпопулярніших аксесуарів на шоу під час Тижня моди сезону весна-літо 2025 була шовкова…

12 години тому