Тонка і ніжна зона навколо очей потребує особливого догляду цілий рік, але в зимовий період її потреби лише зростають. Про те, що саме відбувається зі шкірою в холод і як максимально захистити її від зовнішніх загроз, ми запитали в косметологині Оксани Пашковської.
Періорбітальна область чи зона навколо очей потребує особливої уваги, адже шкіра тут дуже тонка. Невипадково запит «покращення стану зони навколо очей» є чи не найпопулярнішим серед пацієнтів косметологів. Взимку ж шкіра навколо очей потребує ще ретельнішого догляду, ніж зазвичай. Давай розбиратися, як допомогти їй залишитися ніжною та гладкою навіть у екстремальних погодних умовах.
Найголовніша рекомендація – це більше бувати на свіжому повітрі, займатися спортом та видалити шкідливі звички зі свого життя. Не варто забувати і про правильний домашній догляд. Ось кілька цінних порад щодо піклування про цю ніжну зону в холодну пору року.
Для шкіри навколо очей можна використовувати лише м’які та неагресивні засоби для вмивання. Якщо ти віддаєш перевагу очищаючим пінкам або гелям для обличчя, то обов’язково перевір склад: у ньому повинні бути додаткові зволожуючі компоненти, щоб компенсувати недоліки очищення. Будь-який засіб для чищення, який би ідеальний він не був, буде хоча б трохи сушити шкіру.
У жодному разі не нанось на область навколо очей очищувальний засіб, призначений для жирної та проблемної шкіри з акне. Якщо в тебе дуже активно працюють сальні залози, то очищати обличчя треба згідно з зонами. Для жирної шкіри використовувати свої спеціалізовані засоби, а для сухої шкіри свої. Зручніше, звичайно, використовувати універсально дбайливе очищення, наприклад, гідрофільну олію-пінку 2 в 1. Вона і макіяж видалить, і пори очистить, і при цьому не залишить почуття стягнутості.
У кремі для обличчя зазвичай значно менше поживних компонентів, спрямованих на колагеногенез та зволоження, ніж у спеціалізованого крему для зони навколо очей. Тому якщо періорбітальна зона вимагає особливої турботи, то обов’язково нанось 2 рази на день на чисту шкіру цей засіб.
Не забувай, що шкіру навколо очей у жодному разі не можна терти і розтягувати через слабкі колагенові та еластинові волокна. Тому ніжно вбивай засіб подушечками пальців.
Крем для очей повинен обов’язково містити колаген, гіалуронову кислоту, вітаміни та пептидні комплекси. Концентрація всіх цих корисних компонентів у спеціалізованому засобі значно вища, ніж у кремах для обличчя.
А якщо у тебе чутлива шкіра повік, що часто буває саме взимку, то обов’язково наноси новий крем для очей спочатку на невелику ділянку нижньої повіки, а потім з кожним днем збільшуй зону покриття. Якщо в адаптаційний період все пройшло спокійно, то сміливо залишай цей крем на поличці.
Патчі краще вибрати на основі гідрогелів, щоб вони щільно прилягали до шкіри. При необхідності нанось їх щоранку або ввечорі на очищену шкіру. Залишати патчі на нижніх повіках можна на 30-40 хвилин. За цей час шкіра візьме максимум корисних компонентів.
Патчі допоможуть зробити шкіру більш щільною та сяючою, а також скоригують негативні зміни – синці, мішки та набряки.
Якщо ти багато часу проводиш в опалюваному просторі, а шкіра дуже суха, то можна додати зволоження ще протягом дня. Навіть на макіяж нанось спрей-сироватку, яку можна рівномірно розпорошувати на шкіру кожні 2-3 години. Її завдання – це утримання вологи в епідермісі завдяки вітамінам та екстрактам. До того ж двофазна сироватка зазвичай складається з комплексу олій, які беруть участь у живленні.
Якщо ти нанесла маску на обличчя, то не треба забувати і про зону навколо очей. В інструкції нам завжди кажуть, що маску не можна наносити під очі. З одного боку, це правильна позиція, адже ті ж маски для проблемної шкіри мають підсушуючий ефект. До того ж багато масок можуть потекти, потрапити в очі, викликати роздратування і навіть кон’юнктивіт.
Але якщо маска, яку ти плануєш використовувати, спрямована на ліфтинг, живлення та зволоження, то ти можеш сміливо наносити її і на верхні та нижні повіки, проте розподіляти її на безпечній відстані від вії.
Стік-бальзам дуже зручний у застосуванні, його треба використовувати тільки в тих зонах, де є зморшки чи виражена сухість, — зона під очима, зазвичай, саме така. Нанось його під очі як останній етап догляду вранці або ввечері і рівномірно розподіляйте поплескуючими рухами.
Стік-бальзам додатково створюватиме комфортні умови для сухої та атонічної шкіри. У його складі безліч корисних компонентів: вітамін Е, олії, екстракти та колаген.
В цьому сезоні з'явилося багато новинок в категорії верхнього одягу. Не єдиними пуховиками та куртками…
Всіх очікує оновлення гардероба, адже в моду ввійшла нова довжина одягу. Будьте готові до цього,…
Пік популярності деніму припадає на літо, а у теплому сезоні 2024-го цей матеріал узагалі побив…
Манішка — значно більше, ніж аксесуар під куртку та пальто. Спочатку вона з'явилася в гардеробі…
Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…
Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…