Здоров'я

Чому не можна їсти консервований тунець щодня: лікарі назвали причину

Тунець приємний на смак і корисний для здоров’я – дієтологи цінують його за високий вміст білка та омега-3 кислот. Але в Україні свіжий тунець досить дорогий, тому в багатьох рецептах використовується консервований. Оскільки відомо, що цей сорт риби накопичує ртуть, виникає питання, скільки продукту можна вживати в їжу, не побоюючись неприємних наслідків?

Американський журнал Consumer Reports нещодавно провів масштабне дослідження вмісту ртуті у консервованому тунці. Для тесту було придбано зразки від безлічі виробників; вивчали тунець різних сортів, виловлений у всьому світі. Результати змушують задуматися: весь баночний тунець містив кілька ртуті, причому в тунці сорту альбакор нейротоксину було найбільше.

І, що найпарадоксальніше, жодних інших закономірностей виявлено не було — рівень ртуті у різних зразках був непередбачуваним. Якщо в деяких банках з однієї партії риба містила мікроскопічні кількості небезпечної речовини, в інших його виявлялося досить багато.

Тому лікарі рекомендують вагітним і тим, хто годує, відмовлятися від вживання як свіжого, так і консервованого тунця — оскільки неможливо розрахувати, яка кількість нейротоксину надійде в організм з порцією риби.

Чому в тунці багато ртуті? Взагалі важливо розуміти, що деяку кількість цієї речовини ми поглинаємо щоразу, коли їмо морепродукти та морську рибу.

Ртуть як природний мінерал присутня в морській і океанській воді, а антропогенне забруднення зробило її рівень ще вище за останні 100 років.

Чим більша риба, тим більше в ній ртуті – вона буквально вбирає нейротоксин з води і харчуючись дрібнішою рибою.

Але саме для тунця ртуть стає особливою проблемою: вона накопичується у його тканинах, оскільки метаболізм тунця «не вміє» виводити цю небезпечну речовину.

Чим ртуть небезпечна для людини? Цей нейротоксин може мати негативні побічні ефекти для здоров’я, серед яких погіршення пам’яті, втрата клітин мозку, порушення рухових навичок та навіть сильне відчуття тривоги. Якщо в організм потрапляє багато ртуті, симптоми можуть нагадувати харчове отруєння з такими бонусами як відчуття поколювання у всьому тілі і м’язова слабкість.

Що ж робити? Вживати в їжу консервований тунець не частіше 1-2 разів на тиждень і звертатися до лікаря при найменших підозрах та зміні самопочуття. Консервовані анчоуси та сардини гарантовано містять мало ртуті, а якщо говорити про свіжі морепродукти, відносно безпечними залишаються кальмари, краби, креветки, тріска та лосось.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Які речі з деніму знадобляться взимку: 4 модні варіанти

Пік популярності деніму припадає на літо, а у теплому сезоні 2024-го цей матеріал узагалі побив…

2 години тому

Манішка замість шарфів та шапок — трендовий аксесуар для жінок та чоловіків

Манішка — значно більше, ніж аксесуар під куртку та пальто. Спочатку вона з'явилася в гардеробі…

3 години тому

З принтом і без: модні моделі светрів на холодну зиму

Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…

7 години тому

Водолазка під сорочку: стильна альтернатива светру

Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…

10 години тому

Вкорочені штани та чотири способи стилізувати з ними образ

В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…

21 годину тому

Три стильних способи ефективного утеплення взимку

Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…

1 день тому