Краса

Чому губи сохнуть і тріскаються, і що з цим робити

Чи замислювалися ви про те, чому з приходом холодів, як за розкладом, ніжна шкіра губ починає лущитися? Чи можна цьому якось запобігти? Розкладемо проблему по поличках.

Чому лущаться губи?

Шкіра губ, на відміну шкіри інших ділянок тіла, позбавлена ​​функції вироблення шкірного жиру. Це спочатку робить її більш сухою. Губи також фізично незахищені від сонця чи вітру. При падінні рівня вологості та появи морозного вітру губи стають більш уразливими – так утворюються мікротріщини та лущення.

Але сухість губ має різні причини:

  • Порушення, що провокують хронічну сухість шкіри, включають гіпотеріоз (недолік вироблення гормонів щитовидної залози) та синдром Шегнера (порушується робота залоз).
  • Так може проявлятися алергія на складові продуктів для губ. Найчастіше це барвники, нікель чи циннамати (ефіри коричної кислоти).
  • Багато ліків (Анапрілін, Роаккутан) викликають зневоднення шкіри.

Список продовжується специфічними факторами – від хропіння до носіння брекетів. Якщо сильна сухість губ спостерігається тривалий період, проблему неможливо вирішити базовими методами, варто звернутися за допомогою до лікаря.

Як уникнути лущення губ?

Перестаньте облизувати!

Люди інстинктивно облизують губи, намагаючись усунути неприємні відчуття. Здається, перші миті слина справді зволожує шкіру, але ситуація погіршується у міру її випаровування. Спробуйте вирішити проблему за допомогою щільних бальзамів. Візьміть бальзам з ланоліном, що вбирається довше, ніж альтернативи класичної легкої текстури.

Облизування та кусання губ часто провокується стресовими ситуаціями. За допомогою ритуалу, що повторюється, людина заспокоюється. Позбутися нав’язливої ​​звички допоможе наявність під рукою твердого льодяника. Також уникайте продуктів зі штучними ароматизаторами та підсолоджувачами – через них частіше виникає бажання облизати губи.

Користуйтесь правильним бальзамом

Виходячи на мороз, ми максимально захищаємо тіло, руки, ноги, шию. Можна тільки уявити, як сильно дістається незахищеній частині обличчя – нашим губам. Щоб мінімізувати шкоду, дерматологи рекомендують завдавати щільного шару бальзаму перед кожним виходом. Шукайте склади з дієвими зволожуючими компонентами:

  1. олія зародків пшениці;
  2. мигдальне масло;
  3. кокосова олія;
  4. екстракт алое;
  5. олія карите;
  6. соняшникова олія;
  7. бавовняна олія.

Ефективно працюють формули з бджолиним воском. Не варто переживати через старий міф про звикання до бальзамів для губ. Люди відчувають необхідність нанести продукт, що доглядає, тому що це знімає неприємну стягнутість.

Придбайте зволожувач повітря

Чим вища вологість повітря, тим більш зволоженою є шкіра. Після настання холодів включається центральне опалення, яке значно знижує рівень вологості. Оптимальним рівнем взимку вважається проміжок між 30% і 45%, але батареї, що працюють, опускають показник набагато нижче мінімального кордону. Використання зволожувача допоможе зберегти необхідний водний баланс.

Змініть губну помаду

Стійкі, матові формули помад навіть улітку висушують шкіру губ, не кажучи вже про зимовий період. Віддайте перевагу блискам, тинтам, живильним помадам, кольоровим бальзамам. Зверніть увагу, наявність сильних ароматизаторів також шкодить шкірі.

Не користуйтеся скрабами для губ

Пілінги, скраби, ексфоліатори – подібні продукти практично марні через здатність губ самовідлущуватися природним шляхом. Занадто жорсткі скраби ускладнюють проблему. Якщо губи перебувають у жалюгідному стані, постійно лущаться, то придбайте аптечну гідрокортизонову мазь. Поліпшення наступають через пару днів, користуватися маззю постійно не потрібно.

Уникайте подразників

Незважаючи на популярність, багато відомих бальзами шкодять сухим губам. Вибирайте продукти в складі яких нема камфори, екстракту перцю, фенолу та ментолу, оскільки дані інгредієнти є подразниками.

Дотримуючись цих нескладних правил, ви зможете підтримувати нормальний стан губ цілий рік.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

З 2025 року колекції Versace будуть створюватися без участі Донателли Версаче

В світі високої моди велика подія, яка колись та повинна була статися. Донателла Версаче залишає…

5 години тому

Два тренди на сезон літо-2025, щоб бути стильною «тигрицею»

Прекрасна пора року — літо. Тренди весни продовжують бути актуальними, але настає час нових. Модні…

5 години тому

Які еспадрільї актуальні в сезоні весна-літо 2025 року

Якби кілька сотень років тому селяни Каталонії дізналися, наскільки вигадані для них еспадрільї популярні в…

5 години тому

Виграшні поєднання кольорів в одязі для блондинок

Кольори мають властивість, про яку точно не треба забувати. Вони здатні як підкреслити переваги зовнішності,…

9 години тому

Скільки разів навесні потрібно підживити півонії для пишного цвітіння

Півонії належать до тих рослин, які цвітуть по-королівськи. Вони цілком можуть конкурувати з трояндами. Якщо…

11 години тому

Три антитрендових види одягу та актуальна заміна на 2025 рік

Мода регулярно змінюється, що є абсолютно закономірно. Не поспішайте робити щось радикальне, викидати одяг. Спочатку…

12 години тому