Користь весняної зелені цінували наші пращури. Зараз, коли в магазині цілий рік можна купити овочі та фрукти, вона не настільки актуальна, але все ж таки користі своєї перша трава не втратила.
Наприклад, кропива має лікувальні властивості і здавна використовується в медицині, кулінарії та косметології, – каже лікар-дієтолог Людмила Денисенко. – Кропиву використовують для приготування салатів, супів, начинки для пиріжків, суцвіття заварюють як чай. Її навіть солять і квасять. У кропиві багато мікроелементів (залізо, фосфор, магній, калій тощо), вітамінів (особливо вітамін С), дубильні речовини та білок. Тому її користь для організму неоціненна.
Або набридливий бур’ян яглиця. Ми поспішаємо позбутися її на дачних грядках, а тим часом молоде листя яглиці відрізняється приємним запахом, їх використовують як приправу до різноманітних страв. Черешки можна замаринувати та використовувати для салатів. Листя, що не розгорнулися, і молоді листові черешки вживають замість капусти для приготування зеленого борщу. У листі і стеблах міститься вітамін С, каротин, білкові речовини, кальцій, кобальт. Яглиця врятувала багатьох від голодної смерті та авітамінозу у воєнні роки.
Що вже казати про корисний щавель — чемпіон із вмісту вітаміну С, з якого можна готувати борщ, пиріжки, повидло і їсти просто так у салатах.
Востаннє спідниці довжиною до коліна були популярні наприкінці 1990-х та на початку нульових. І відповідь на…
Один з головних трендів, який викликає безліч хейту та суперечок. Проте треба заспокоїтися. Не все…
Не те щоб це величезний новий тренд, ні, мунбути оселилися в наших гардеробах досить давно.…
Нові колекції стильного одягу потребують нових підходів до вибору аксесуарів та прикрас. На наступний 2025…
Одяг може допомогти візуально виглядати стрункіше, а може зробити і зовсім навпаки, надавши фігурі непотрібних…
До вибору штанів на холодний сезон важливо підійти відповідально. Адже важливо, щоб вони не тільки…