Сідниці – одна з найпримхливіших частин тіла, м’язи якої накачати дуже складно. Навіть регулярно займаючись у залі та тренуючись на знос, ти можеш не помітити суттєвих результатів. Справа тут не в генетиці. Щоб отримати підтягнуті сідниці, потрібно зібрати кілька факторів: від збалансованого харчування до правильної техніки виконання вправ. Фітнес-тренер Аніта Луценко розповідає, чому сідниці не реагують на посилені тренування та як це можна виправити.
Одна із складових красивого тіла – різноманітне харчування, в якому збалансовані норма білків, жирів та вуглеводів. Якщо постійно сидіти на дієтах або вибирати високобілкову їжу, але при цьому уникати вуглеводів, про м’язи та пружне тіло можна забути. Вуглеводи є основним джерелом енергії, і якщо в організмі їх недостатньо, ефективно потренуватися не вийде. Крім того, важлива повсякденна активність, яка також відіграє велику роль у витраті калорій, жироспалювання та здоров’я суглобів.
Присідання – не найефективніший, але при цьому складний спосіб досягти гарного рельєфу сідниць. Вправа зовсім не підходить новачкам: спочатку треба протестувати гомілковостопний суглоб, тазостегнові суглоби та кор. Тільки потім вирішувати, чи можна виконувати присідання чи ні. Інакше є великий ризик отримати травму.
Існує 6 варіантів руху в тазостегновому суглобі і безліч способів поєднання рухів суглобів. Навіть постановка стоп зовсім інакше включає сідниці.
Є така річ, як іннервація, за допомогою якої мозок розуміє, як управляти м’язами. Якщо постійно сидіти на стільці, вона пригнічується, і ми поступово втрачаємо контроль над м’язами сідниць. Щоб цього не сталося, рекомендую вставати кожні 20 хвилин, щоб трохи пройтися або налити чаю.
Багато хто думає, що більше повторень або тренувань на тиждень, тим краще. Така позиція може просто вимкнути м’яз: під час тренування він отримує справжній стрес, якщо не давати йому відпочинку, толку не буде.
Часто випинають сідниці, що для хребта – просто вбивство. Поприсідаєш так кілька років – і привіт, грижі та протрузії.
Ще одна ситуація, коли твій тренер вірить лише у Святий Присід, а ти не відчуваєш, що сідниці працюють. А він у відповідь – тому що техніка погана або вага замала, давай накинемо. Ризик отримати травму стрімко зростає.
Сідничні м’язи виконують 3 функції: розгинання тазостегнового суглоба, відведення ноги убік та обертання стегна назовні. Тому навантаження потрібно давати у всіх трьох площинах, а не лише у присідах та випадах у саггітальній площині.
Якщо тактика обрана правильно, результат буде видно через пару місяців. Підтримувати його, зрозуміло, доведеться все життя.
Тренування сідниць має складатися з міофасціального релізу, роботи з суглобами (стопою та пальцями, гомілковостопом, тазостегновими суглобами), активації м’язів через невеликі рухи та інтеграції у русі з обтяженнями або без.
Ні, фізіологічна форма сідниць не залежить від віку. Вона залежить від статі. У чоловіків сідниці вище, оскільки форма таза більш трикутна. У жінок будова таза квадратніша: ми народжуємо — нижня апертура у нас ширша. До того ж з роками ми стаємо лінивішими, втрачаючи частину сили та енергії, а це несприятливо відбивається і на формі сідниць.
Флокси можуть порадувати набагато більше, ніж ви собі уявляєте. Ви очікуєте тільки одне цвітіння, а…
Як тільки з'являється на горизонті весна, в усіх магазинах починають активно продавати шкіряні легінси. Але…
Шовкові штани продовжують тренд на одяг в білизняному стилі. Вони делікатні, легкі, дуже жіночні. Мають…
Півонії прекрасні, а тому вони цілком можуть рости самостійно без жодних сусідських стосунків з іншими…
Сезон редиски ніхто та ніколи не пропускає, якщо є дача та грядки. Найпопулярніший коренеплід весни…
Трикотажні речі завжди повинні бути в гардеробі. Для холодних днів, коли потрібне відчуття тепла та…