Чому важливо читати етикетки розкажемо в цьому матеріалі.
В боротьбі за чистоту хлор – один з найкращих помічників: він легко справляється із забрудненнями різного ступеня і відмінно знезаражує. Однак фахівці рекомендують від нього відмовитись на користь може і менш ефективних, але безпечних речовин. Хлор – речовина агресивна, може викликати алергічні реакції та провокувати запалення. Навіть якщо ви завжди використовуєте рукавички, пари хлору потрапляють у дихальні шляхи та на слизові оболонки та викликають опіки та роздратування. Крім того, хлор здатний накопичуватися в організмі і при частому використанні може спричинити серйозні захворювання.
Молекули поверхнево-активних речовин (ПАВ) здатні з’єднуватися з молекулами води та жиру, захоплюючи та ефективно видаляючи останні. Саме тому їх часто можна зустріти у складі пральних порошків та миючих засобів. ПАВи здатні змінювати ефективність окисно-відновних реакцій в організмі, впливають на активність низки найважливіших ферментів, порушують білковий, вуглеводний та жировий обмін. Вони можуть спричинити порушення в роботі імунної системи, печінки та нирок, а також стати причиною гострих алергічних реакцій. У деяких європейських країнах використання ПАР в виробництві миючих засобів навіть заборонено законом.
Фосфати часто додають у побутову хімію через їхню здатність посилювати ефективність ПАРів. Але разом з цим вони посилюють і їхню здатність проникати в організм. Однак навіть за відсутності поверхнево-активних речовин у складі фосфати здатні завдати шкоди організму самостійно. Вони надмірно зневоднюють та знежирюють шкіру, руйнують клітинні стінки та природний захисний бар’єр епідермісу. Крім того, фосфати згубні для екології: потрапляючи в природні водоймища через каналізацію, вони викликають надмірне зростання синьо-зелених водоростей, життєдіяльність яких шкідлива як для водних жителів, так і для якості питної води в цілому.
Цей ефір має яскраво-виражений цитрусовий запах і нерідко входить до складу ароматизаторів для миючих засобів і освіжувачів повітря. Дослідження, проведені у 2016 році Йоркським університетом, виявили здатність лимонену мутувати у формальдегіди при контакті з повітрям. Формальдегід відносять до потенційно канцерогенних речовин, які можуть завдати серйозної шкоди всім системам організму. Найнешкідливішими наслідками контакту з формальдегідом можуть стати подразнення слизової оболонки очей та першіння в горлі. Але краще не ризикувати.
Багато було сказано про шкоду парабенів у косметиці (тому зараз майже на кожному тюбику красується гордий напис paraben free), але мало хто звертає увагу на їх наявність у побутовій хімії, яка може бути не менш небезпечною для організму. Парабени використовуються як консерванти, вони запобігають розвитку бактерій у засобах, тим самим продовжуючи їх термін придатності. Найбільша небезпека парабенів полягає в їх здатності впливати на гормональний фон, а в перспективі провокувати захворювання ендокринної системи. Із менш серйозних побічних ефектів – подразнення, алергія та прискорення процесів старіння.
В нашому кліматі без пуховика взимку просто не обійтись. Він і зігріє у морози, і…
Є 10 простих способів оновити гардероб і обійтися при цьому мінімальними витратами або взагалі без…
Особливо приємно носити трендові речі, так би мовити, родом із дитинства. Теплі шкарпетки, легінси зі…
Складати гардероб суцільно з базових речей, метод хоч і перевірений, але дещо нудний. Часом, щоб…
До настання зими вже рукою подати, тому тепла шапка нам точно знадобиться. Чи капор? Чи…
Напевно, ти вже відчула перші листопадні заморозки зранку? Отож бо і воно! Настав час терміново…