Лайфстайл

Які треба виконати сезонні роботи на дачі в серпні

Серпень — спекотний місяць, але не в плані теплої погоди. Планується дуже багато роботи. З наближенням вересня немає бажання думати про осінь, проте факт залишається фактом. Потрібно скласти план та готувати дачу та ділянку до осені.

Що треба зробити

Звичайно, в кожного городу та дачі власні потреби. Багато чого залежить від рослин та дерев, які вирощують. Пропонуємо вам невелику добірку сезонних робіт, які проводять в серпні більшість дачників.

Збір насіння

Уважно дивіться, які рослини вже готові на насіння. Потрібно обережно зібрати його та при потребі просушити. Квітів та овочів це стосується найперше.

Пінцирування (прищипування)

Процедуру потрібно провести для рослин з тривалим періодом росту. Наприклад, для винограду. Також для плодових дерев це роблять — видалення верхівки ростучих пагонів для формування крони. Зрізають тільки трав’янисті верхні частини пагонів, які продовжують ріст.

Заготівля сухофруктів

Серпень — час сушити фрукти. Яблука, груші. Сонячна погода дасть можливість просушити все, а потім просто спакуйте все на зберігання.

Підживлення

Час підготувати дерева до зимівлі. А для цього треба провести внесення добрив. Потрібні калійно-фосфорні засоби. Рихлення пристовбурних кіл після цього вже не виконують. Поливи також припиняють, але при надто спекотній погоді трохи треба давати рідини. Поливають в кількості, щоб волога дійшла на глибину залягання коренів.

Пересаджування ірисів

Як іриси завершать цвітіння, приблизно через 1-2 тижні можна ділити кущі та пересаджувати їх. Час є до кінця серпня. Не забувайте, що при виборі ділянки треба віддавати перевагу тим, де нема надто кислого ґрунту та надмірного зволоження.

Полуниця та суниця

В серпні внесіть добрива. Потрібно 30 г суперфосфату та 15 г сульфату калію. Це пропорція для 1 кв.м. Добрива треба трохи заглибити в ґрунт, зробивши борозну на відстані 20 см від рослин.

Також в  серпні рекомендується обробити кущі полуниці та суниці сечовиною 0,3% в пропорції 30 г на 10 л води. Обприскування проводять ввечері або в дні без сонця.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

Одна ложка засобу для подвійного цвітіння флоксів

Флокси можуть порадувати набагато більше, ніж ви собі уявляєте. Ви очікуєте тільки одне цвітіння, а…

10 години тому

Чим замінити неактуальні шкіряні легінси в сезоні весна-2025

Як тільки з'являється на горизонті весна, в усіх магазинах починають активно продавати шкіряні легінси. Але…

10 години тому

Шість готових образів, з чим носити штани з шовкової тканини

Шовкові штани продовжують тренд на одяг в білизняному стилі. Вони делікатні, легкі, дуже жіночні. Мають…

11 години тому

П’ять рослин, які можна посадити поруч з півоніями на клумбі

Півонії прекрасні, а тому вони цілком можуть рости самостійно без жодних сусідських стосунків з іншими…

12 години тому

П’ять правил для вирощування редиски розміром з куряче яйце

Сезон редиски ніхто та ніколи не пропускає, якщо є дача та грядки. Найпопулярніший коренеплід весни…

13 години тому

Два види трикотажного одягу з антитрендів весни-2025

Трикотажні речі завжди повинні бути в гардеробі. Для холодних днів, коли потрібне відчуття тепла та…

13 години тому