Лайфстайл

Що робити, якщо листя картоплі починає скручуватися

Якщо листя картоплі починає скручуватися, слід відразу вживати заходів. Затягування може спричинити суттєву втрату врожаю. Пошкодження гербіцидами. Сучасні дачники все частіше використовують різноманітні препарати для боротьби з бур’янами. Усі виробники гербіцидів вказують на уявну безпеку, хоча за фактом вони завдають колосальної шкоди всьому живому. Найцікавіше те, що частина гербіцидів може перекинутися навіть від сусідів.

Мозаїчне скручування листя

Це небезпечне захворювання, яке характеризується скручуванням листя, краї яких стають хвилястими. Симптоми можуть відрізнятися від таких факторів:

  • 1) сорти картоплі;
  • 2) умови вирощування;
  • 3) час виникнення інфекції.

Ще одна явна ознака: скручується молоде листя, нижнє старе залишається неушкодженим.

Скручування листя

Це вірусне захворювання, його симптом заснований на скручуванні нижнього листя, яке розташоване вздовж середньої жилки. При цьому захворюванні пластина листа стає жорсткою. Рослина при цьому стає блідо-зеленою, зупиняється в рості і перестає цвісти.

Чорна парша

Чорну паршу можна віднести до одного з найнебезпечніших захворювань. Збудником виступає грибок, який починає вражати картоплю, коли формуються перші сходи. Слід зазначити, що скручування листя – це перший симптом, згодом почнуть в’янути інші частини картоплі.

Профілактичні заходи

Якщо перелічені захворювання проявилися на ділянці, значить, були допущені помилки в процесі вирощування та догляду. Тому слід розібрати основні профілактичні заходи.

Якісний посівний матеріал

Для посадки слід використовувати лише здорові бульби середнього розміру. Можна зустріти приклади, коли в лунку викладається картопля, що підгнила, а вона може і стати осередком зараження. Також можна використовувати сорти, які стійкі до багатьох хвороб.

Бульби при посадці не варто розрізати

Щоб збільшити площу посадки та кількість посадкового матеріалу, деякі розрізають картоплю під час посадки. Тут і є основна помилка, адже значно підвищується ризик розвитку грибкових захворювань. Посівний матеріал має бути цілим. Немає сенсу збільшити кількість посадок, логічніше вжити заходів, щоби підвищити врожайність.

Контроль за вологістю

Підвищена вологість може спричинити грибкові захворювання. Картоплю не рекомендується висаджувати у місцях, де концентрується волога.

Боротьба зі шкідниками

Не всі знають, що шкідники можуть спричинити бактеріальні та інфекційні захворювання. Боротьба зі шкідниками – це невід’ємна складова догляду за картоплею.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

5 міфів про користь рослинних олій для здоров’я та краси

Оливкова олія - панацея від усього, пальмова шкідливіша за алкоголь, кокосове корисне для волосся і…

2 дні тому

Синдром сухого ока: як він проявляється та якими засобами його лікувати

Відчуття «піску в очах» та печії, на жаль, добре знайоме багатьом із нас. Якщо ти…

3 дні тому

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість…

4 дні тому

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації! Головний біль став…

4 дні тому

Дієтолог розповіла, чи правда, що сирі овочі корисніші

Хоча деякі корисні для організму поживні речовини можуть руйнуватися при нагріванні, як варені, так і…

5 днів тому

Як, не здаючи аналізи, виявити дефіцит йоду: тест у домашніх умовах

Йод відіграє важливу роль у синтезі гормонів щитовидної залози, а його дефіцит в організмі відразу…

6 днів тому