Крім фізичних відмінностей компостна яма та компостна купа мають низку принципових відмінностей. Зрозуміло, що вони облаштовуються по-різному, по-різному відбувається перетворення відходів у добриво. Отже, один із підходів має очевидну перевагу.
Залежно від вибору можна отримати аеробний та анаеробний компост. У першому випадку органіка перегниває з доступом кисню, отже, швидше. Крім того, виходить пухкий компост, але менш збагачений азотом. Анаеробний спосіб – це коли все навпаки. Це добриво готується довше, йому потрібно компостер (найчастіше яма, але іноді ємність). Процес більш трудомісткий.
У ямі розвиваються мікроби, які живуть без кисню. Можна порівняти процеси із закваскою силосу. Але на все потрібно багато часу, до того ж личинки комах та хвороботворні бактерії в ямі не гинуть. Але саме анаеробний компост вважається якіснішим. Він виходить в’язким, насиченим гумусом та поживними речовинами. До того ж з нього не випаровується азот, а на компостній ямі можна одночасно вирощувати овочеві культури (гарбузи або кабачки).
Готується швидко. При використанні ЕМ-препаратів вистачить і кілька місяців. Однак при цьому випаровується частина корисних елементів, але за один сезон за допомогою компостної купи можна зробити дві-три партії добрива, тоді як у компостній ямі склад буде готовий не раніше ніж через півроку або півтора (залежно від залишків рослинності).
Герань давно стала предметом гордості квітникарів. Вона прекрасна. Особливо, коли вона цвіте та радує своїми…
Хто любить хурму, в того завжди є бажання проростити кісточки. Звичайно, в такому випадку мова…
Бажання мати не просто стильний, а дорогий вигляд, можна реалізувати. Навіть ціна одягу не буде…
Бахрома стрімко вривається в тренди. Весна 025 року точно стане одним з найяскравіших сезонів, коли…
В цілому з торф'яними таблетками легко працювати. Але часто можна почути відгуки, що вони не…
Ретро, бохо, бахрома — все це взаємопов'язані речі навесні 2025 року. Яскрава деталь — бахрома.…