Громадський туалет – це справжня чашка Петрі, де розмножуються бактерії та процвітають віруси.
Є навіть термін “туалетний шлейф” – так називають розсіювання мікроскопічних частинок внаслідок спуску води в унітазі. За даними досліджень, бактерії злітають на метр над сидінням і покривають все навколо.
Ти не знаєш, що інші люди роблять у громадському туалеті і як часто він прибирається. Натомість у твоїх силах зробити сім кроків, які допоможуть уникнути зустрічі з вірусами та мікробами.
Тобі доведеться торкатися багатьох предметів, які можуть бути заражені мікробами — дверні ручки, крани, диспенсер з милом. Використовуй серветки, щоб захистити долоні – завжди носи їх із собою у сумочці. Пам’ятаєш, як на початку пандемії миттєво розкуповувався туалетний папір? Це відбувалося саме тому, що люди використовували її як бар’єр між шкірою та потенційно небезпечною поверхнею, де могли знаходитись віруси.
Чим довше ти залишаєшся в туалеті, тим вище твої шанси зіткнутися з вірусами або бактеріями, тому залишай його якнайшвидше. Це не означає, що можна пропустити миття або сушіння рук: просто не тиняйся по туалету в очікуванні подруг і не поправляй зачіску, коли в цьому немає необхідності.
Вона захистить тебе від туалетного шлейфу, а також від мікробів, які розповсюджують інші люди — кашляють, чхають чи розмовляють. Зняти маску можна відразу ж після того, як ти вийдеш із туалету: одноразову одразу викидай, багаторазову — випери удома.
Найефективніший спосіб змити віруси та бактерії — миття з милом і теплою водою не менше 20 секунд. Якщо такої можливості немає, то використовуй дезінфікуючий засіб для рук із вмістом спирту не менше 60% — він працює гірше, але це краще ніж нічого.
Не користуйся сушками з теплим повітрям: дослідження показали, що вони можуть поширювати віруси та бактерії, що потрапили до приладів із рук заражених людей. Однак якщо у тебе немає паперової хустки чи серветки, то краще скористатися таким «феном», ніж виходити з туалету з мокрими руками.
Він знадобиться, щоб відчинити двері туалету, коли ти будеш з нього виходити.
Після цього на ньому залишиться безліч бактерій, адже руки помиєш, а девайс — ні. З телефону мікроби можуть потрапити на руки, а з них – на слизову, і привіт, хвороба!
Біла сорочка часом здається найнуднішим предметом гардеробу, хоча обійтися без неї практично неможливо. Насправді, вирішити…
Ви помітили один тренд серед фешн-інфлюєнсерів? Цього сезону вони відводять одну з головних ролей аксесуарам.…
Знайомимось із черговою версією трендового перлинного манікюру, натхненого сніговим вайбом грудня, який вже ось-ось на…
Трикотажні речі - це не тільки про зиму, вони необхідні кожній модниці цілий рік. Але…
Востаннє спідниці довжиною до коліна були популярні наприкінці 1990-х та на початку нульових. І відповідь на…
Один з головних трендів, який викликає безліч хейту та суперечок. Проте треба заспокоїтися. Не все…