Всі ми любимо збирати на грядці рівненькі огірочки, щоб заготувати на зиму. Але часто вони виростають грушеподібними, покрученими. У чому причина, читайте у подробицях.
Таких причин може бути декілька. В першу чергу – рослині не вистачає потрібних мікроелементів. Зазвичай їм бракує азоту або калію. До того часу, коли огірки починають родити, ґрунт стає вже виснаженим. А при порушенні температурного режиму, коли вдень жарко, а вночі холодно – калій погано засвоюється рослиною. Огірки стають жовтуватими й набувають грушеподібної форми, або ростуть покручені. На листі можуть з’явитися плями. У такому випадку огірки можна обробити розчином калійної солі, а через 3-4 дні посипати ґрунт сірчанокислим калієм
Якщо рослина відстає у рості, листя стає дрібнішим й світлішим – це означає, що огіркам не вистачає азоту. Тоді можна зробити розчин сечовини, а через 5 днів можна внести аміачну селітру.
Другою причиною може бути неправильний полив огірків. Поливайте їх прогрітою до 25 градусів водою. Нерегулярне поливання може спричинити деформацію плодів. До серпня треба поливати огірки 1 раз у 2-3 дні, а з серпня – 1 раз на 2 тижні.
Третя причина – це неправильна посадка. Якщо посадити поруч огірки, які запилюються комахами, й ті, що не потребують запилення, в результаті матимете деформовані гачкуваті плоди. Також треба дотримуватися правил сівозміни.
В своєму Телеграм-каналі експерт в сфері житлово-комунального господарства та голова Голова Спілки споживачів комунальних послуг…
Декорувати вхід в будинок, розставити гарні кашпо вздовж доріжок або просто на веранді. З квітами,…
У 2025 році в моді з десяток трендів, які активно використовують в образах. Якщо вам…
В системі догляду за гортензіями важливим є весняне та літнє підживлення. В бідному ґрунті рослина…
Прибиратися або люблять, або роблять через слово «треба». Зрештою, відношення до процесу може бути різним,…
В сезоні весна-літо 2025 року можна побачити рекомендації щодо низки яскравих кольорів. Серед них особливу…