За словами лікаря, людям із серцево-судинними захворюваннями слід з обережністю вживати цей напій.
Вчені з Угорщини та Лондона провели дослідження та з’ясували, що помірне споживання кави може бути корисним для серцево-судинної системи. За словами фахівців, у тих, хто вживає три чашки кави на день, менше шансів отримати серцево-судинні захворювання чи інсульт. При цьому користь для здоров’я виходить тільки від вживання меленої кави, а не розчинних сортів. Чи регулярне вживання меленої кави сприятливо впливає на серцево-судинну систему? І чи можна вживати каву людям, які мають серцево-судинні захворювання? Про це розповіла лікар-кардіолог Юлія Маршинцева.
За словами кардіолога, кофеїн, що міститься саме в меленій каві, стимулює кровоносні судини. Тому його вживання – тренування судин.
“Коли ми ходимо в спортзал, ми хочемо, щоб наші скелетні м’язи були в тонусі. Ми тренуємо їх, даємо фізичні навантаження, тим самим м’язи скорочуються і розслабляються. Це все призводить до підвищеного тонусу. Те саме відбувається з судинами. Неважливо, що це гладка мускулатура”, – пояснила Юлія Маршинцева.
Водночас лікар зазначила, що людям, які мають серцево-судинні захворювання, слід з обережністю вживати каву.
“Звичайно, не треба забувати, що кава підвищує артеріальний тиск. Тому необхідно поміряти тиск до і після вживання кави та вирішити, чи варто її пити”, – наголосила кардіолог.
За словами Маршинцевої, комусь достатньо однієї чашки кави на день – все залежить від того, як напій впливає на організм.
“Але я не думаю, що варто вживати каву більше трьох чашок на день. І бажано не пити її перед сном, оскільки вона бадьорить, а сон повинен бути спокійним і не збудженим”, – підсумувала фахівець.
Угорські та лондонські вчені проводили дослідження протягом 10 років. Під наглядом були люди, чиї дані були взяті з британського біобанку. У середньому їм було 56 років, і на момент початку дослідження вони не мали серцевих захворювань.
Результати показали, що у тих, хто випивав від 0,5 до 3 чашок кави на день, до кінця дослідження ймовірність померти виявилася на 12 відсотків нижчою, ніж у тих, хто не п’є кави. При цьому вони мали на 17 відсотків менше шансів померти від серцево-судинних захворювань і на 21 відсоток менше шансів отримати інсульт порівняно з тими, хто не п’є кави.
Тренди не можуть бути всі швидкоплинними. Причина досить очевидна. Просто деякі з модних тенденцій так…
Мода швидкоплинна. В цьому є великий сенс. Про це варто замислитися, коли на арені з'являється…
Біла сорочка часом здається найнуднішим предметом гардеробу, хоча обійтися без неї практично неможливо. Насправді, вирішити…
Ви помітили один тренд серед фешн-інфлюєнсерів? Цього сезону вони відводять одну з головних ролей аксесуарам.…
Знайомимось із черговою версією трендового перлинного манікюру, натхненого сніговим вайбом грудня, який вже ось-ось на…
Трикотажні речі - це не тільки про зиму, вони необхідні кожній модниці цілий рік. Але…