Лайфстайл

Ферментовані продукти – справжня панацея для мешканців великих міст

Ферментація продуктів протягом століть була популярною у різних культурах, а зараз процес знову привертає особливу увагу. Донедавна це називалося квашенням, але тепер все частіше використовується слово “ферментація”. Історично такий метод використовувався лише як спосіб зберегти продукти задовго до того, як з’явилися холодильники.

У процесі ферментації мікроорганізми перетворюють органічні сполуки в спирт або кислоти. Наприклад, крохмаль і цукор в овочах та фруктах перетворюються на молочну кислоту, яка діє як природний консервант.

Ферментація допомагає не тільки зберегти продукти, але й приносить користь здоров’ю. Так, перетворення цукру та крохмалю посилює дію природних корисних бактерій у продуктах. Такі бактерії називають «хорошими» або пробіотиками – вони допомагають при багатьох проблемах зі здоров’ям, особливо з системою травлення.

Саме бактерії, які мешкають у кишечнику, відіграють ключову роль у роботі імунної системи. Вони нормалізують травлення та сприяють засвоєнню поживних речовин. При цьому існують і погані бактерії, які не слід скидати з рахунків. Важливо підтримувати правильний баланс між двома видами бактерій. Сучасний ритм життя і харчування часто сприяє дисбактеріозу, порушенні флори кишечника. Особливо до цього призводить життя у стресі та вживання продуктів з високим вмістом рафінованого цукру. Відновити потрібну рівновагу допоможуть пробіотики.

Додайте до раціону ці продукти

Кефір містить кілька різновидів бактер і дріжджів, він багатий на мінерали і вітаміни, особливо вітаміни групи В і вітамін К.

Квашену капусту – це взагалі український національний суперфуд. Ця нехитра страва багата на клітковину, вітаміни групи В, А, С і К, а крім цього є відмінним джерелом натрію, магнію, кальцію і заліза.

Кімчі гостріша, ніж квашена капуста. Цей продукт насичений залізом, кальцієм та селеном, а також вітамінами групи В.

Японська місо – паста зроблена з ферментованих соєвих бобів і зерен, у ній міститься безліч мінералів, фолієвої кислоти, вітамінів Е та К.

Комбуча – ще один напій, який набуває нової хвилі популярності. Газований ферментований чай з чайного гриба з кислуватим смаком — чудовий варіант, щоб досягти необхідного балансу між «поганими» та «хорошим» бактеріями.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Дві ложки засобу для часнику, щоб голівки виросли розміром з кулак

Виростити часник з великими голівками — це може кожен дачник, який знає секрет вчасного підживлення…

2 години тому

Три антитрендові моделі кросівок в 2025 році

Раніше всі намагалися носити виключно взуття на підборах, але далеко в них не підеш. Ноги…

3 години тому

Три способи, як можна стильно носити сорочку

Класична сорочка для кежуал стилю справжня знахідка. З її допомогою можна стилізувати образ та довести…

4 години тому

П’ять образів з джинсами для жінок з пишними формами

В коментарях до різних відео стилістів можна прочитати такі слова: «Чому вдалі приклади образів завжди…

6 години тому

7 правил, коли можна починати садити картоплю

Картопля — то вам не редиска, яку можна сіяти через день. Тут треба вгадати момент:…

7 години тому

Чотири незамінних речі для елегантного образу

Елегантний образ — це про досконалий стиль, смак, вибір одягу та аксесуарів. Мати жіночний, сучасний…

8 години тому