Лайфстайл

Який сидерат найкраще вибрати для покращення ґрунту

Серед власників ділянок постійно точаться суперечки з приводу сидератів для ґрунту. Однозначної відповіді не буде в цьому питанні. Все залежить від поставлених завдань для сидератів. Одні допомагають покращувати склад ґрунту, інші сприяють поповненню корисних сполук. Головне треба пам’ятати правило, що не треба сіяти культури з основного сімейства рослин, які росли до цього часу на ділянці.

Люпин

Дуже добре та швидко росте. Як сидерат відмінно справляється зі шкідниками. Особливо негативну дію проявляє на слимаків, плодожерок та дротянок. Люпин не боїться перших морозів, тому восени його можна сміливо використовувати. Ця культура також сприяє зниженню кислотності, що і знешкоджує дротянку.

Гірчиця

Цей сидерат дуже добре підвищує родючість ґрунту. Можна сіяти як навесні з кінця березня, так і восени до середини вересня. Гірчиця сприяє появі хробаків, які добре розпушують ґрунт. Також вона захищає землю від вимивання родючого шару.

В гірчиці багато ефірних олій, тому проводиться ефективне відлякування шкідників. Довге коріння здатне діставати корисні елементи з нижчих прошарків ґрунту. При перекопуванні потім разом з гірчицею вони лишаються вище, тому наступні посаджені городні культури будуть мати можливість ними користуватись.

Овес

Якщо вам потрібно наситити ґрунт азотом, тоді овес відмінно виконає це завдання. Найкращий час для висівання — це вересень. До холодів він встигне наростити зелену масу. Овес добре висаджувати на глиняному ґрунті, адже він його рихлить. Окрім того, він має велику кількість поживних білків.

Обирайте сидерати відповідно до потреб вашої ділянки. Ці культури посприяють покращенню ґрунту та допоможуть виростити потім щедрий врожай. Головне — вчасно зробити висівання та перекопування.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

Скільки разів навесні потрібно підживити півонії для пишного цвітіння

Півонії належать до тих рослин, які цвітуть по-королівськи. Вони цілком можуть конкурувати з трояндами. Якщо…

2 години тому

Три антитрендових види одягу та актуальна заміна на 2025 рік

Мода регулярно змінюється, що є абсолютно закономірно. Не поспішайте робити щось радикальне, викидати одяг. Спочатку…

3 години тому

Сяючий, але не надто яскравий: трендовий манікюр весни

Редакція Prstoway з задоволенням відстежує нові нейл тенденції. Весна тільки-но почалася, а соціальні мережі вже…

3 години тому

Що можна і чого не можна робити в догляді за зоною декольте: рекомендаії дерматологів

Шкіра в цій області дуже ніжна — вона набагато тонша за шкіру обличчя. Шар підшкірно-жирової…

7 години тому

З 1 квітня 2025 року українців очікує підвищення тарифів на воду

В Україні знову можуть вирости тарифи. Насамперед це стосується вартості води. Прогнозують, що можливе подорожчання…

7 години тому

Визначено найкращі сорти ранньої картоплі

Без картоплі немає городу. Виростити свій врожай можна досить швидко, якщо знати, коли посадити та…

8 години тому