Їжа

Чому не слід готувати їжу у фользі

Багато господинь використовують фольгу для приготування їжі. І це справді дуже зручно. Вона не протікає, добре тримає тепло, економить час, сили, їжа виходить ніжною та соковитою. Але останнім часом люди найчастіше відмовляються від фольги, а дієтологи не рекомендують її використання. В чому ж проблема? Просто стало відомо, що використання фольги може негативно впливати на здоров’я.

Харчова фольга виготовляється з алюмінію. А як відомо, в процесі приготування мікрочастинки алюмінію потрапляють в їжу, потім алюміній потрапляючи в організм викликає захворювання кісток, нирок і навіть онкології.

При проведенні дослідження з’ясували, що при приготуванні м’яса у фользі вміст алюмінію в продукті збільшується до 378 відсотків. А ось загортати холодну їжу досить безпечно. Тобто ключовим моментом є термічний вплив. Але якщо холодну їжу зберігати досить довго, проникнення частинок алюмінію в їжу неминуче.

Ще необхідно згадати любителів використовувати лимон із різними продуктами у фользі. При взаємодії лимонної кислоти з фольгою процес проникнення алюмінію відбувається набагато активніше. Аналогічно справа з такими продуктами, як помідори, капуста, сметана, кислі огірки та низка інших.

Виникає закономірне питання: ну а якщо не часто використовувати? Дійсно, дослідження показали, що організм здатний виводити певну кількість алюмінію та не отримувати інтоксикацію. Безпечною добовою дозою назвали 1 міліграм алюмінію на кожний кілограм маси тіла. Але на практиці під час термічної обробки нормативи буде перевищено.

Які ж наслідки можуть бути при регулярному вживанні таких страв?

Добре відомо, що цей метал нейротоксичний. Тому є підвищений ризик розвитку захворювань нервової системи. Наприклад, підвищений вміст алюмінію виявили у людей із хворобою Альцгеймера.

Також відбувається негативний вплив на нирки, шлунково-кишковий тракт, опорно-руховий апарат, склад крові, а також низку інших органів та систем. Здоровою альтернативою буде харчовий пергаментний папір.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Чи можна сіяти насіння гарбуза в квітні

Гарбуз — одна з найулюбленіших городніх культур. Цінний за вітамінним складом, смачний овоч. А сортів…

2 години тому

Антитрендовий об’ємний фасон джинсів в 2025 році

Оновлення антитрендів стабільне, як і поповнення новинок. Особливо багато в цьому сезоні приділяють увагу деніму.…

3 години тому

Яких два тренди-2025 з сорочкою незручні в повсякденному житті

В сезоні весна-2025 в тренді носіння сорочок різними способами. Одна справа, коли ви бачите фото…

5 години тому

Коли потрібно висівати моркву навесні 2025 року

Грядки з морквою — другий популярний коренеплід після буряків. Приємно витягнути соковиту та велику морквину,…

6 години тому

Модель джинсів, яка гарантовано підійде для високих жінок

Знайти джинси на високий зріст буває надзвичайно складно. Потрібно шукати, переміряти по сто разів, а…

7 години тому

Чому мініатюрні сережки є невдалим вибором для 90% жінок

Вибір прикрас — безумовно справа індивідуальна. За будь-яких умов важливо, щоб все подобалося саме вам.…

8 години тому