Лайфстайл

Холодну чи теплу: яку воду потрібно пити вранці

Те, як ви почнете ранок, створить ваш настрій на весь день. Крім збалансованого сніданку, фахівці одностайно рекомендують пити склянку рідини за 30-40 хвилин до їжі: це допомагає «запустити» організм і налаштуватися на продуктивний день. Існує багато варіантів корисних ранкових напоїв, проте найпростішим і цілком ефективним варіантом залишається звичайна вода, причому фахівці закликають звертати особливу увагу на її температуру.

Навіть спекотним літнім ранком не варто пити занадто холодну воду, це може стати причиною дискомфорту в кишечнику, перешкодити подальшому перетравленню сніданку і взагалі належного ефекту «включення» організму після сну не забезпечить. Не найкращим вибором стане і занадто гаряча рідина – якщо ви раптом хочете пити кип’ячену воду, обов’язково остудіть її перед вживанням.

Для того, щоб ранкова склянка води приносила організму тільки користь, рідина повинна бути кімнатною температурою або трохи теплою – не більше 40-45°. Саме тепла вода здатна «розбудити» організм, запустити обмінні процеси, що уповільнюються на час сну, та вивести токсини з організму. Склянка теплої води натщесерце стимулює травлення, забезпечує детоксикацію і добре бадьорить.

Щоб зробити ранковий напій ще кориснішим, можна додати у воду оцет або лимон. У м’якоті лимона (а лимонну воду фахівці рекомендують готувати саме з м’якоттю) міститься велика кількість фітонутрієнтів та клітковини. Лимони багаті на пектин, який необхідний для підтримки правильного балансу мікрофлори кишечника і зростання «хороших» кишкових бактерій. Вода з м’якоттю лимона сприяє детоксикації організму, особливо, якщо пити її натщесерце, і має потужні протимікробні та противірусні властивості.

Вода з ложкою яблучного оцту теж стане відмінним рішенням, оскільки оцет – сильний антибактеріальний засіб, він запобігає зростанню хвороботворних мікробів в організмі, запобігає накопиченню ліпополісахаридів. Ці токсини, перебуваючи в кишечнику, провокують запальні процеси і можуть спричинити серйозні захворювання ШКТ.

Оцет розщеплює білки на їхні складові — амінокислоти. Потрапляючи в організм, амінокислоти допомагають керувати гормонами стресу. У процесі розщеплення білка виробляється триптофан, який вивільняє головне джерело нашої енергії та радості – серотонін. Цей «гормон щастя» допомагає розслабитися та покращує настрій.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Шість ознаки, що зимова куртка стала антитрендом

Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…

14 години тому

Парфумерія Extract: подарунок, який запам’ятається

Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…

14 години тому

Як виглядає стильний жакет зими-2025

Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…

15 години тому

Три моделі антитрендових суконь на новорочні свята

Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…

18 години тому

Яку модель спідниці вибрати, щоб носити її всю зиму

З настанням холодів багато дівчат перемикаються зі спідниць на штани. Мотивація зрозуміла – ніхто не…

20 години тому

Теплі трикотажні штани стають незамінними у зимовому гардеробі

Вважається, що штани — один із найуніверсальніших елементів гардеробу, адже їх можна поєднувати практично з…

21 годину тому