Краса

Сушить або очищає: як використовувати косметику з глиною та навіщо

Глина – це осадова порода, що формується глибоко під землею протягом багатьох років. Від того, наскільки глибоко залягають пласти глини, залежить багатство та насиченість її мінерального складу. Серед основних складових глини – оксиди кремнію та алюмінію, другорядні компоненти – це калій, кальцій, магній, кобальт, цинк та мідь. Всі ці речовини здатні надавати ряд позитивних ефектів на шкіру обличчя та тіла. Про те, як і навіщо використовувати косметику з глиною, розповідаємо у нашому матеріалі.

Чим корисна глина

Корисних властивостей у глини безліч. Кремній у її складі запобігає старінню шкіри, перешкоджає появі зморшок та стимулює регенерацію клітин. Оксид алюмінію – м’яко відлущує ороговілі клітини шкіри, звужує пори та сприяє регуляції вироблення шкірного себуму та профілактиці акне.

Існує хибна думка, що глина сильно зневоднює і підходить тільки власникам дуже жирної шкіри. Насправді деякі види глини навіть здатні зволожувати верхні шари епідермісу. Найголовніше – не давати засобу висихати. Якщо ви використовуєте глиняну маску, обов’язково наносите на обличчя термальну воду кожні пару хвилин, не тримайте маску занадто довго, а потім нанесіть зволожуючий крем.

Яку глину вибрати

Як відомо, глина буває різного кольору. Він залежить від того, іони яких речовин знаходяться у її складі. Від них залежить і ефект, який надає глина на шкіру.

  • Наприклад, зелена глина має антибактеріальну властивість і глибоко очищає пори, що робить її відмінним рішенням для проблемної шкіри. Вона допомагає зняти запалення та вилікувати висипання.
  • Блакитна глина багата мінеральними солями та мікроелементами і має потужні протизапальні властивості, сприяє загоєнню дрібних ранок на шкірі та надає шкірі природного сяйва.
  • Червона та рожева – покращують кровообіг, заспокоюють шкіру та знімають роздратування. Саме ці види глини добре підходять для чутливої ​​шкіри, схильної до почервоніння. Вони злегка підтягують овал обличчя та розгладжують дрібні мімічні зморшки.
  • Біла глина (каолініт) багата кремнеземом, цинком та магнієм. Це хороший антисептик та протизапальний засіб.
  • Сіра глина має тонізуючу і зволожуючу властивості – її особливо часто використовують в антицелюлітному обгортанні: вона відмінно стимулює кровообіг і вирівнює рельєф шкіри.

Сама по собі глина – гіпоалергенна, однак у складі косметики вона часто зустрічається разом з ефірними оліями та іншими речовинами, здатними викликати реакцію. Тому перед першим застосуванням обов’язково нанесіть засіб на невелику ділянку шкіри, і лише у разі відсутності неприємних відчуттів використовуйте на всій поверхні шкіри.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Працюю в різних інтернет-виданнях з 2012 року. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня.

Останні новиники

Як побороти потяг до солодкого: допоможе цей смачний продукт

Тяга до солодкого – серйозна проблема. Вона може звести нанівець всі зусилля щодо налагодження харчування.…

17 години тому

8 речей, які треба зробити після тренування, щоб отримати максимум користі

В цій статті оговоримо ми про найважливіший час — 30-90 хвилин відразу після виконання вправ.…

18 години тому

«Геніальний винахід»: як зробити ароматизатор для шафи за 2 хвилини

Можна не купляти готові ароматизатори, які швидко вивітрюються. Найпростіше зробити їх самостійно. Це настільки просто…

2 дні тому

Решітка на плиті буде сяяти чистотою: засіб від нагару та жиру

На газовій плиті решітка може залишатися чистою тільки в одному єдиному випадку: якщо на ній…

2 дні тому

Як за кілька хвилин очистити підошву праски від накипу

Праска в побуті входить в трійку лідерів після пральної машини та пилососу. Без неї, як…

2 дні тому

Як позбутися неприємного запаху від кухонних рушників

Немає нічого дивного, що в процесі користування кухонні рушники починають не досить приємно пахнути. Доводиться…

3 дні тому