Айстри люблять багато світла, вологи та непогано переносять холодні температури. Вони навіть витримують заморозки до -3 градусів. Вирощують ці гарні різнокольорові квіти двома способами — розсадою або висівають у відкритий ґрунт. І от в цьому і виникає питання, а що краще для айстр.
Кожен з методів вирощування має свої недоліки та переваги. Якщо дивитись з погляду економічного використання насіння, тоді розсада буде кращим вибором. Ви чітко знаєте, скільки ви посіяли та в якій кількості очікувати заповнення майбутньої клумби. Цей метод підійде і тоді, коли є ціль виростити сорти пізнього цвітіння, а потім також зібрати з таких айстр насіння.
Айстри можна сіяти одразу в ґрунт. І в цього методу є суттєва перевага для рослини. Почнемо з того, що з ним менше мороки. Квіти без розсади краще адаптовані до зовнішніх умов. Вони набагато краще переносять вплив опадів та перепадів температур, що робить їх життєздатнішими за розсадні айстри. Важливим фактором є і підвищена стійкість до хвороб.
Висаджують квіти рано — в другій половині березня або на початку квітня. Ранні сорти порадують квітами через 3 місяці. Якщо висаджувати пізні сорти, то на них доведеться чекати не менше 120 днів.
Айстри сіють на глибину 2-3 см. Основний догляд полягає у рихленні ґрунту, видаленні бур’янів, регулярному поливі та проріджуванні. Айстри люблять мати власний простір, тож між рослинами варто робити відстань не менше 20 см. Поливати квіти треба тільки тоді, коли земля стала сухою. Підживлюють комплексними добривами один раз на 3 тижні.
Айстри роблять клумби яскравими. Вони чудово прикрашають дачні ділянки. Але пам’ятайте важливий пункт вибору локації. Айстри не рекомендується висаджувати після гладіолусів. Вони можуть стати причиною хвороб та загибелі квітів. Отже, висівайте рано, доглядайте та правильно вибирайте місце висаджування. І у вас неодмінно буде гарна айстрова клумба
Небагато речей здатні зберегти свою актуальність крізь роки, але біла сорочка — виняток із усіх…
Зазвичай в осінньо-зимовий сезон сукні не стоять на першому місці у списку речей, які ми…
Анімалістичні принти давно захопили модний світ. Якщо минулого сезону всі буквально божеволіли по леопардовому орнаменту,…
Шуби — наймодніший верхній одяг сезону осінь-зима 2024/25. Ними дизайнери пропонують замінити пуховики, дублянки, утеплені…
Після закінчення тижнів моди ми вивчаємо глобальні тренди. Найчастіше серед них виявляються нетривіальні рішення, експериментувати…
Пальто – наш незамінний осінній супутник. Щоправда, образи з ним не завжди виглядають так само,…