Лайфстайл

Лимонна кислота та аспірин: як вони можуть стати в нагоді для кімнатних рослин в зимовий період

Взимку кімнатні рослини знаходяться в менш комфортних умовах, ніж влітку, коли дні довші, і сонечко світить частіше. Коренева система квітів може страждати, якщо під час поливу використовували жорстку воду.

Лимонна кислота просто знахідка для квітів, якщо немає часу та бажання розтоплювати сніг для поливу. Тала снігова вода та дощова, це найкраща вода для поливу кімнатних квітів.

Жорсткість води визначається наявністю в ній солей кальцію та магнію, а ці елементи гальмують засвоєння рослинами поживних речовин. У нас у місті вода настільки жорстка, що доводиться регулярно кип’ятити чайник із лимонною кислотою, щоб прочистити його всередині від білого нальоту.

Якщо хочете перевірити вплив жорсткості води, то поливайте водою з під крана і на листі квітів швиденько проявитися хлороз, листочки просто почнуть жовтіти і до того ж підсихати.

Виправити ситуацію із жорсткістю води допоможе полив кімнатних рослин водою із лимонною кислотою. Часто поливати не потрібно, приблизно раз на 1 – 2 місяці з урахуванням того, яким квітам  комфортний кислий ґрунт.

Наприклад азалія любить кислі ґрунти, і для неї полив з лимонною кислотою, взятою 0,5 ч. л. на 5 л води буде на благо. Для таких рослин як зигокактус, диффенбахія, спатифілум, лимонної кислоти потрібно брати менше цієї норми. Полив підкисленою водою люблять і фіалки.

Обприскування кімнатних квітів аспірином підвищує імунітет рослин взимку. Достатньо розчинити 1 – 2 таблетки в 1 літрі води та оросити кімнатні рослини по листу. Це допоможе, якщо у рослини починає в’янути і опадати листя. Корисне обприскування аспірином і в тому, що допомагає рослинам зав’язувати бутони та стимулює цвітіння, допомагає від грибкових захворювань.

У разі проблем рослини обприскують 2 – 3 десь у місяць, для профілактики досить 1 разу у 2 місяці. Від поливу розчином аспірину під корінь рослин краще розвивається коренева система.

Як при використанні лимонної кислоти, так і аспірину для кімнатних рослин важливо дотримуватись золотої середини і не захоплюватися зайвими обприскуваннями. Інакше надлишок завжди матиме негативні наслідки.

Рослини сказати не можуть, і лише змінами кольору листя сигналізують про свій стан. Якщо кімнатні квіти мають насичений зелений колір листя і виглядають здоровими, значить у них все гаразд і не варто зайвий раз турбуватися, щоб не нашкодити.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Працюю в різних інтернет-виданнях з 2012 року. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня.

Останні новиники

Чому варто спати на лівому боці, щоб поліпшити здоров’я: 5 причин

Чи замислювались ви колись, на якому саме боці вирушати в обійми Морфея? Ні? А ось…

24 години тому

Коли краще їсти, до чи після тренування: вчені знайшли відповідь

Питання про те, коли все ж таки треба їсти — до тренування чи після нього,…

1 день тому

Румяний омбре-манікюр: тренд, який буде хітом восени та взимку

Такий варіант дизайну нігтів, напевно, порадує любительок мінімалізму. А ще він чудово виглядає і на…

2 дні тому

3 найкращі гарніри для жінок 45+: прискорять метаболізм і продовжать молодість

Вуглеводи - це невід'ємна частина здорового раціону харчування незалежно від віку. Але якщо в молоді…

2 дні тому

Як уникнути набряків: причини їх появи та найкращі методи боротьби

Набряки не найгірше, що може бути, тим паче, якщо ти знаєш, від чого саме вони…

3 дні тому

Як підняти лібідо восени: мало хто знає про властивість цього овочу

Цей овоч завжди є на поличках магазину, коштує копійки, але користь має неймовірну. Він корисний…

4 дні тому