Лайфстайл

Як правильно садити ярий часник навесні, щоб був щедрий врожай

На відміну від озимого часнику, ярий менше хворіє, зубчики більш м’які, мають легший смак і набагато краще зберігаються. Ярий часник має свої особливості вирощування. Коли його садити, як підготувати ґрунт і що потрібно робити з грядками, діляться досвідчені городники.

Подробиці

Часник висаджують із середини квітня до початку травня. Ґрунт повинна прогрітися до 5-10 градусів. Важливо не затягувати з посадкою, адже вегетаційний період ярого часнику триває довше, ніж в озимого – близько 90-100 днів замість 75-90.

Для посадки краще вибирати місце на сонячній стороні, можна на височині, але захищеному від протягів. Для хорошого врожаю часник на грядки краще висаджувати після огірків, кабачків, ранньої та цвітної капусти, гарбуза, бобових. Часник також любить сидерати. А ось після картоплі, помідорів, моркви, зелені, цибулі, а також самого часнику садити його не варто, оскільки він може заразитися хворобами попередників.

Перед посадкою акуратно розділіть часничину, виберіть найбільші та здорові зубчики без пошкодженої оболонки. Загорніть їх у вологу тканину і поставте на тиждень у прохолодне місце, наприклад, на нижню полицю холодильника – це прискорить процес проростання. Безпосередньо перед посадкою замочіть їх в теплій воді не більше ніж на 12 годин.

Анна Чернякова

Копірайтерка, що має 2 вищі освіти, 2 дітей, 1 кота, а також почуття гумору та досвід, як садити, сапати, полоти, колоти, готувати, відмивати тощо. Другий рік ділиться з читачами ProstoWay досвідом власним, народним і з просторів Інтернету.

Останні новиники

Два робочі способи, що допоможуть швидко висушити одяг

Якщо пральна машина тільки-но закінчила свою роботу, а вам скоро потрібно йти, надівши ті самі…

5 години назад

Перерослі пасинки у помідор

Досвідчені городники рекомендують видаляти довгі пасинки у помідорів. Негативних наслідків від цього не буде. Є…

6 години назад

Секрет зберігання туалетного паперу в шафі з речами

Часто трапляється так, що одяг після того, як пролежить якийсь час у шафі, починає неприємно…

7 години назад

Сіль у туалеті: корисна хитрість

Японія славиться своїми новаціями, але водночас японці продовжують дотримуватися певних правил і обрядів своїх предків.…

8 години назад

Замініть чорнобривці більш корисною квіткою – ця рослина бореться з багатьма шкідниками на городі

Такі невибагливі на вигляд квіти, як чорнобривці, поєднують у собі відразу дві важливі якості. Як…

9 години назад

Прання вовняних шкарпеток та інших виробів з вовни: тонкощі процесу

Багато стилістів впевнені – вовняні речі ніколи не вийдуть із моди. Але навіть у тому…

10 години назад