Лайфстайл

Різдвяна квітка скинула листя: не поспішайте її викидати

Пуансетія або різдвяна квітка зацвітає в період новорічних свят. Вважається, що ця рослина приносить до будинку достаток та удачу. У природних умовах, цей чагарник може досягати понад три метри.

На прилавках магазинів у грудні з’являється у продажу квітуча пуансеттія в горщиках. Багато хто купивши рослину, з розчаруванням помічають, що квітка починає скидати листя і в результаті залишаються одні палички. Часто її відразу ж відправляють у відро для сміття подумавши, що рослина загинула.

Насправді пуансеттія має період спокою, і після цвітіння скинувши листя відпочиває. Після того як пуансетія скине все листя, обріжте її стебла, залишивши близько 10 сантиметрів. Горщик із квіткою потрібно поставити у прохолодне темне місце, але не менше десяти градусів. Зазвичай рослина після двох місячного відпочинку починає пускати нове листя і незабаром знову здатна зацвісти.

Щоб рослина не почала скидати листя відразу ж після того як ви її купили, і порадувала вас своїм цвітінням, ось кілька порад:

  • Деякі квітникарі радять відразу ж після покупки рослини пересаджувати її в новий горщик або ґрунт. Але якщо ви пересаджуєте квітучу рослину, необхідно обрізати її квіти. Якщо ви не пересадите рослину після покупки протягом місяця, то ні чого з нею не станеться, при правильному догляді.
  • Не ставте щойно куплену рослину відразу на тепле або занадто холодне підвіконня, або поблизу батарей. У період цвітіння пуансеттія любить більш прохолодне повітря, ніж у період активного росту. У період цвітіння температурний режим має бути не більше ніж 20 градусів.
  • Після покупки, не поливайте рослину занадто рясно, але і не дозволяйте грунту пересохнути повністю, інакше рослина скине листя раніше.
Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Як працювати з перлітом для квітів, щоб це було безпечно

Перліт часто використовують квітникарі, садівники та городники при вирощуванні розсади. Один із відомих розпушувачів для…

1 годину тому

Лише одна ложка добрива, щоб морква виросла рівна та солодка

Серед досвідчених дачників є справжні знавці з вирощування моркви. Вони точно знають, що їй потрібно…

3 години тому

До якого числа треба посадити моркву і буряк

Моркву сіємо до 15–20 квітня, буряк — з 15 квітня по 5–10 травня, залежно від…

14 години тому

Бюджетний засіб для підживлення розсади від витягування

Витягування розсади — не нова тема для дачників та городників. Щороку з нею стикається багато…

15 години тому

Як носити цієї весни хіт серед прикрас — сотуар

Прикраси мають особливий шарм, власний почерк в образі. Вони або доповнюють його та роблять візуально…

15 години тому

Шість порад, що додати в рядки під час сіяння моркви

Посієш моркву просто в землю — і виросте щось тонке, викручене, як старий шуруп. А…

16 години тому