Горіхи кешью, вважаються одними з найпопулярніших у світі. Славу їм забезпечили унікальний склад та корисні властивості. Серед головних переваг лікарі називають високий вміст клітковини та низький глікемічний індекс.
Горіхи кешью, батьківщиною яких вважається Бразилія, називають одним із найпоширеніших рослинних продуктів у світі. Визнання та повагу солодкуваті на смак горішки заслужили своїм унікальним складом та здатністю позитивно впливати на організм.
Кешью багаті на клітковину, вітаміни, мінерали, амінокислоти, білки, корисні жири. Завдяки низькому глікемічному індексу їх можна вживати людям з діабетом.
Щоправда, калорійність рослинного продукту викликає побоювання: у 100 г кешью міститься 600 ккал. Але дієтологи попереджають: щоб отримати потрібну норму корисних речовин, магнію, наприклад, достатньо від 10 до 20 горіхів на день. Цей поріг радять не перевищувати. Він вважається оптимальним. До речі, один горішок важить у середньому 1,5 грами.
Говорячи про кеш’ю, експерти популярного видання ETNT нагадують не лише про дві головні переваги горіхів, за які їх цінують у всьому світі: вони контролюють рівень цукру в крові та зміцнюють серце. Фахівці називають сім переваг кешью, які змусять людей, які дбають про здоров’я, включити їх до свого меню.
Незважаючи на високу калорійність, кешью допомагають зберегти нормальну вагу. Дослідження, проведене п’ять років тому, показало, що людям, які регулярно вживають ці горіхи, легше підтримувати себе в потрібній формі, ніж тим, хто їх ігнорує.
Вчені пов’язують цей феномен зі швидким насиченням організму, що сприяє зниженню ваги. До речі, жиру та калорій у кеш’ю менше, ніж у мигдалі, волоських горіхах та арахісі.
За даними ВООЗ, зараз у світі налічується близько 1,28 млрд осіб, які страждають на гіпертонію. Кешью у цій ситуації панацеєю не назвеш. Однак регулярне вживання цих горіхів, згідно з дослідженням 2019 року, про яке було написано в журналі Current Developments in Nutrition, може стати профілактикою гіпертонії.
Споживання кешью вчені також пов’язали з нижчим рівнем тригліцеридів. Цей тип жиру в крові може збільшити ризик інсульту, хвороб серця та судин.
Існує два типи холестерину: ЛПНГ, що викликає шкідливе накопичення жиру в артеріях. І ЛПВЩ, він допомагає захистити серце, несучи поганий холестерин з артерій у печінку. Ідеальне співвідношення – це коли в крові відзначені нижчий рівень холестерину ЛПНЩ та більш високий рівень ЛПВЩ.
Дослідження, про яке розповідалось в 2017 році в American Journal of Clinical Nutrition, показало, що включення горіхів кеш’ю до раціону може знизити рівень «поганого» холестерину ЛПНГ. Не тільки воно, а й експеримент 2018 року, результати якого були опубліковані в Журналі Nutrition, показало, що дієта, багата на горіхи кешью, підвищує рівень «хорошого» холестерину ЛПВЩ.
Результати наукового дослідження, опубліковані у виданні British Journal of Nutrition, свідчать, що ризик серцевих захворювань майже на 37% нижчий у людей, у раціоні яких понад чотири рази на тиждень є горіхи кешью. У 2018 році наукове видання Journal of Nutrition повідомило про експеримент, що тривав три місяці.
Протягом цього часу люди з діабетом 2 типу, які перебували під наглядом лікарів, щодня з’їдали до 30 г сирих несолоних горіхів кешью. За цей час медики відзначили зниження факторів ризику серцево-судинних захворювань. У них нормалізувався кров’яний тиск і підвищився рівень хорошого холестерину ЛПВЩ.
Вчені вважають, що кешью, додані в раціон, можуть позитивно вплинути на рівень цукру в крові, незалежно від того, є у людини діабет або відзначений переддіабет. У дослідженні 2019 року, результати якого було опубліковано у Міжнародному журналі ендокринології та метаболізму, було розказано цікаві деталі.
Вченим тоді вдалося встановити, що у людей з діабетом другого типу, які отримували 10% щоденних калорій з горіхів кеш’ю, рівень інсуліну виявився нижчим, ніж у тих, хто не їв кеш’ю. Цей фактор дослідники пояснили наявністю великої кількості клітковини. Дана речовина допомагає запобігти стрибкам рівня цукру в крові, сприяє більш повільному та стабільному виділенню глюкози в кровотік.
Мідь відіграє важливу роль у різних функціях організму – від регуляції частоти серцевих скорочень та кров’яного тиску до виробництва червоних кров’яних тілець, розвитку кісток, зміцнення кровоносних судин та сполучної тканини, а також імунної системи. Близько 28 г кешью містить 70% денної норми міді.
У кеш’ю багато антиоксидантів – сполук, що нейтралізують шкідливі вільні радикали в організмі. Вони сприяють старінню, викликають запалення та всілякі недуги. Кешью, зокрема, є чудовим джерелом двох типів антиоксидантів: поліфенолів та каротиноїдів. Слід врахувати, що смажені горіхи кешью мають більшу антиоксидантну активність, ніж сирі.
Коли говорять «кулон», в уяві відразу виникають срібні, золоті прикраси на ланцюжку, біжутерія. Проте мода…
Існує лише одне правило, яким невисокі дівчата мають керуватися, обираючи одяг. Хочеш дізнатися про нього?…
Запасаємось ідеями ошатного і при цьому дуже мінімалістичного манікюру! Навіть такий лаконічний і класичний нейл-дизайн…
Мода буває така, на яку можна тільки дивитися. Реалізувати ідеї в житті може бути неадекватно…
Бути привабливою та спокусливою легко, коли є мініспідниця. Прекрасний предмет одягу, з яким можна створити…
Вибір верхнього одягу на зиму – завдання із зірочкою. Вимог до цього предмету гардеробу незмінно…