Лайфстайл

Як хода впливає на ваш настрій та здоров’я

Мало хто замислюється над тим, як правильно ставити одну ногу перед іншою. Тим часом вчені виявили масу доказів того, що корекція ходи може серйозно вплинути на стан як фізичного, а й психічного здоров’я.

Корекція ходи в середньому віці допоможе зменшити ризик розвитку артриту колінного суглоба. Такого висновку дійшов професор біомеханіки та ортопедичної інженерії Університету Кардіффа Кеті Холт. За словами Холта, манера ходьби, при якій коліна виявляються дуже далеко один від одного або, навпаки, занадто близько один до одного, призводить до надмірного навантаження на внутрішню частину коліна.

Кадр з фільму ” Службовий роман”

На ходу можуть вплинути невеликі травми, такі як розрив хряща або легкі деформації. У свою чергу, постійне надмірне навантаження може спровокувати низку пошкоджень на клітинному рівні. «При достатньому навантаженні на тканини (тіла) організм функціонує нормально, але при перевантаженні змінюється обмін сигналами між тканинами та реакція погіршується. В організмі починається розвиток остеокластів – клітин кісткової тканини. При надто активному розвитку остеокластів відбувається руйнування суглобів та хрящів. У той же час відбувається вироблення цитокінів – імунних клітин, що викликають запалення і, як наслідок, біль при артриті.

Кадр з фільму “Малена”

Зараз Холт та її команда розробляють методи корекції ходи для людей віком від 40 до 50 років. Зокрема, фахівці аналізують, які зміни (наприклад, ходьба широким кроком) можуть виявитися справді корисними.

У той же час, результати низки досліджень свідчать про те, що зміна ходьби може стати непоганою профілактикою депресії. Зокрема, за спостереженнями фахівця з досліджень у галузі геріатричної медицини доктора Роберта Бріггса, невисока швидкість ходьби та короткі кроки вказують на підвищений ризик розвитку депресії.

Як уточнює Бріггс, люди з млявою ходою, швидше за все, не надто активно займаються спортом і вважають швидку ходьбу обтяжливою. І даремно, оскільки вченим чудово відомо: енергійна швидка “щаслива” ходьба — це прямий шлях до покращення настрою.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня. А зараз радую смачними і корисними стравами свою сім'ю і з великим задоволенням поділюсь рецептами та кулінарними хитрощами з вами.

Останні новиники

Позбавляємо решітку для шашлику від нагару: 4 бюджетні способи

Приготування м'яса на відкритому вогні неминуче призводить до утворення нагару. Деякі дачники радять перед приготуванням…

9 хв. назад

Кабачки будуть плодоносити до осені: 3 підживлення, які потрібно внести до 31 липня

Кабачки садить на городі кожна дбайлива господиня. Рослини невибагливі і рік у рік можуть тішити…

1 годину назад

Як приготувати ідеальний чізкейк: простий рецепт

Чізкейк є одним з найвишуканіших десертів, оскільки володіє приємними смаковими якостями та ніжною текстурою. Не…

2 години назад

Полунична грядка та молоко: дивний, але взаємовигідний зв’язок

Як зробити так, щоб полуниця стала ароматнішою? На це питання кожен городник відповідає по-своєму. Вважається,…

2 години назад

Як приготувати солодкі булочки: простий у приготуванні рецепт

Немає нічого кращого, ніж побалувати домашніх справжніми свіжими булочками власного приготування, які чудово зможуть доповнити…

3 години назад

Зупиніть іржу на смородині: що стає причиною хвороби

Іржею називають плями помаранчевого кольору, які з'являються на листі смородини - це свідчить про наявність…

3 години назад