Лайфстайл

5 правил вирощування шпинату для отримання бездоганного врожаю

Посіяти шпинат – краща ідея, ніж купляти його в магазині. Виростити його не є складним завданням. Звичайно, це можливо, якщо дотримуватись правил вирощування. Про деякі з них ми вам розкажемо.

Коли сіяти шпинат

Найкраще починати висаджування ранньою весною. Також повторно можна сіяти восени. Потрібно знати факт, що найкращий врожай отримують в зазначений час. Тому досівати пізньою весною чи літом – марна справа.

Підготовка грядки

Місце для шпинату потрібно добре підживити. Внесіть в ґрунт компост, гній та аміачну селітру. Пропорції мають бути наступні: компост – 5-6 кг на 1 кв.м., аміачна селітра – 15 г на 1 кв.м. При наявності піщаного та підживленого ґрунту шпинат також виросте гарної якості.

Попередьте пересихання ґрунту

Шпинат погано переносить засуху. При таких умовах він йде в стрілки. А в цьому випадку чекати листя гарної якості – марна справа.

Азотні добрива

Для підживлення вибирайте азотні добрива. Це найоптимальніший варіант. Для шпинату потрібна сечовина, калій, фосфор. Останніх два елементи рослина може взяти і з ґрунту, але при умові, що він на початку добре підживлений.

Не забувайте проріджувати

Зайнятись проріджуванням потрібно після появи перших ознак проростання. Шпинат сформує повноцінні розетки тільки при умові достатнього місця розвитку. На кожен кущик потрібно 10 см вільного простору. Відстань між грядками не менше 20-25 см.

Ці прості поради допоможуть виростити шпинат, яким ви будете задоволені. При гарному врожаї його можна заморозити на зиму та мати вітамінну добавку до улюблених страв.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

Як підняти лібідо восени: мало хто знає про властивість цього овочу

Цей овоч завжди є на поличках магазину, коштує копійки, але користь має неймовірну. Він корисний…

22 години тому

Чому живіт випирає, навіть коли схудла, і як його прибрати

Випираючий живіт може здорово зіпсувати настрій, якщо ти бачиш себе у дзеркалі у невигідному ракурсі.…

23 години тому

5 міфів про користь рослинних олій для здоров’я та краси

Оливкова олія - панацея від усього, пальмова шкідливіша за алкоголь, кокосове корисне для волосся і…

3 дні тому

Синдром сухого ока: як він проявляється та якими засобами його лікувати

Відчуття «піску в очах» та печії, на жаль, добре знайоме багатьом із нас. Якщо ти…

4 дні тому

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість…

5 днів тому

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації! Головний біль став…

5 днів тому