Після збирання врожаю яблуня потребує особливого догляду. Можна згадати 5 порад, які є ключовими.
Починати роботи слід із ретельного огляду. Багатьом може здаватися, що серйозні проблеми завжди виявлять себе. А чому з ними не почати боротися наперед? Простий приклад: на дереві можуть бути незначні пошкодження, які при швидкому огляді помітити не вийде.
Також не варто забувати про план робіт. Наприклад, якщо необхідно виконати обробку від шкідників і зробити обрізку, слід попередньо розрахувати час. Завдяки такому підходу вдасться зберегти яблуні здоровими.
Залишати падалицю після збору на ґрунті – це велика помилка, якої припускаються багато дачників. Необхідно завжди прибирати плоди з ґрунту та гілок. Простий приклад: плоди яблук можуть стати джерелом різноманітних захворювань.
Критична помилка полягає в тому, що плоди залишаються на гілках. І тут ризик зараження значно підвищується. Також не слід забувати, що в процесах гниття немає нічого доброго.
Санітарне обрізування гілок – це невід’ємний процес, який має виконувати кожен дачник. Необхідно видаляти всі сухі, зламані та уражені гілки. Увагу слід приділяти розташуванню гілок, якщо вони ростуть всередину крони, їх логічно позбутися.
Після обрізки не слід ігнорувати обробку. Через відкриті рани дерево може бути заражене небезпечними грибковими захворюваннями. Є два варіанти обробки зрізів:
Якщо докладніше говорити про садовий вар, ним також можна заробляти тріщини та інші ушкодження. Залишати відкриті рани у плодових дерев неприпустимо. Обрізка та обробка повинна виконуватися лише у суху погоду.
Якщо на ділянці немає шкідників та хвороб або їх кількість незначна, багато хто відмовляється від обробки. А як же профілактика? В якості обробки можна застосовувати розчин мідного купоросу або фітоспорин. Ці засоби захистять дерево та забезпечать гарний урожай.
Сильні морози – це проблема для яблунь, хоча багато дачників її ігнорують. Створюється помилкове відчуття, що яблуні можуть спокійно перенести сильні морози та показувати гарну врожайність. Фахівці давно відзначають негативний вплив низьких температур, що позначаються на врожайності.
Про утеплення варто завжди замислюватись, якщо дерево молоде. Матеріал для утеплення повинен дихати, краще використовувати мішковину або щось схоже. Приробити до ствола можна скотчем або гумою. Робити жорсткі кріплення для утеплення не слід.
Перед утепленням фахівці рекомендують виконати профілактичну обробку від шкідників.
Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…
Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…
Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…
Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…
З настанням холодів багато дівчат перемикаються зі спідниць на штани. Мотивація зрозуміла – ніхто не…
Вважається, що штани — один із найуніверсальніших елементів гардеробу, адже їх можна поєднувати практично з…