Троянди – це примхливі рослини, які потребують постійного догляду. Особливу увагу слід приділяти їхній підготовці до морозів. Якщо нічого не зробити, більшість троянд просто загине.
Базовий догляд за трояндами восени – це внесення підживлення. Не можна застосовувати добрива, у яких є азот. У цьому випадку почнеться стимуляція зростання пагонів та листя.
Якщо зелена маса почне нарощуватися, рослина просто не встигне підготуватися до перших морозів і виявиться ослабленою.
Універсальні осінні підживлення:
На квадратний метр необхідно використовувати 2,5 л розчину. Добрива слід вносити в суху та похмуру погоду.
Обрізання троянд має починатися в останніх числах вересня. Головна помилка дачників – це поспіх. Якщо виконувати обрізку, коли на вулиці тепла погода, можуть з’явитися нові пагони, які не встигнуть зміцніти до перших морозів.
Обрізання виконується до настання постійних заморозків. Важливо видалити всі слабкі та сухі гілочки. Також досвідчені дачники намагаються видаляти пагони, які ростуть усередину куща. Вважається, що користі від їхнього зростання немає, а вони витрачають дорогоцінну енергію.
Коренева система троянд потребує утеплення. Найпростіше зробити шар мульчі заввишки від 10 до 15 сантиметрів. Як мульчу можна використовувати:
Матеріал для мульчування рекомендується попередньо обробити. Справа в тому, що в мульчі можуть оселитися різні шкідники та бактерії.
Для троянд важливо зробити надійне укриття. Його рекомендується виготовляти із металевої арматури або дуг. Робити дерев’яний каркас дуже ризиковано, тому що через навантаження він може зламатися. Ще одна причина відмови від дерев’яних елементів стосується того, що на поверхні можуть бути небезпечні грибки.
Каркас потрібно робити безпосередньо над трояндами. Якщо частина гілок виявилася дуже великою, їх можна трохи підрізати. Перед накриттям каркаса слід переконатися у надійності конструкції. Нерідкі ситуації, коли допускаються необачні помилки, тому все краще перевірити.
На каркас потрібно натягнути утеплену матерію. Найкращі варіанти:
Особливу увагу слід приділяти тому, щоб краї були добре закріплені. Взимку не можна унеможливлювати сильні пориви вітру, які можуть легко зірвати тканину. Також не варто забувати про міцність. Матеріал повинен витримувати навантаження та бути стійким до механічного впливу.
Утепленням молодих кущів слід ретельно займатися. Як показує практика, саме молоді пагони найчастіше гинуть. Протягом зими слід зрідка контролювати надійність конструкції. У деяких випадках краще виправляти матеріал і додатково кріпити його.
Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…
Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…
Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…
Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…
З настанням холодів багато дівчат перемикаються зі спідниць на штани. Мотивація зрозуміла – ніхто не…
Вважається, що штани — один із найуніверсальніших елементів гардеробу, адже їх можна поєднувати практично з…