Лайфстайл

Як зібрати насіння помідор, щоб був домашній “посівмат”

Якщо ви хочете зібрати насіння з помідор, то для початку потрібно правильно відібрати материнську рослину, з якої згодом збиратимете плоди. Як це зробити і як далі обробити насіння — розповімо.

Подробиці

Кущ помідора має відповідати трьом вимогам:

  1. бути розвиненим, з потужним, правильно сформованим стеблом і здоровим листям;
  2. без ознак хвороб чи слідів ураження шкідниками;
  3. із плодами на двох нижніх стеблах.

Як зібрати правильно насіння

Акуратно розрізаємо плід на дві чи чотири частини. Ні для кого не секрет, що томат усередині складається з м’ясистих перегородок та желеподібної маси з насінням між ними. Цю субстанцію вичавлюємо, а ще краще, вичищаємо ложкою в окрему банку. Шкірка з перегородками нам більше не знадобиться, а рідину з насінням відправляємо на ферментацію.

Для якісної ферментації насіння банка має бути обов’язково з плодовою рідиною. Найчастіше її цілком вистачає після збирання. Деякі сорти томатів дають дуже м’ясисті, щільні плоди з товстою шкіркою та перегородками майже без рідини. У цьому випадку в банку з насінням можна додати зовсім небагато кип’яченої води і ретельно перемішати до кашки.

Тару з насінням потрібно накрити ганчіркою, серветкою або марлею та прибрати у тепле місце (22-24 градусів). Зазвичай вистачає двох діб, іноді цей процес закінчується ще раніше. У результаті, рідина світлішає, а живе насіння опускається на дно банки.

Тепер треба промити насіння. Спочатку зливаємо верхню частину з плівкою, сміттям, порожнім насінням. У банку додаємо чистої води, перемішуємо і знову даємо насінню осісти на дно. Потім беремо ситечко або шматок марлі і через них проціджуємо весь вміст. З їх допомогою насіння ретельно промиваємо чистою проточною водою.

Щоб убезпечити насіння перед сушінням їх потрібно продезінфікувати. Найпростіше для цих цілей використовувати слабкий розчин марганцівки. Промите водою насіння просто поміщаємо в нього на 15 хвилин. Після цього дістаємо їх і відправляємо на просушування.

Анна Чернякова

Маю 2 вищі освіти, 2 дітей, 1 кота, а також почуття гумору та досвід, як садити, сапати, полоти, колоти, готувати, відмивати тощо. Вже не перший рік ділюся з читачами ProstoWay досвідом власним, народним і з просторів Інтернету.

Останні новиники

Які сумки давно застаріли і втратили свою актуальність: давай розбиратися

У нашій сьогоднішній добірці – аксесуари, які ми так хотіли мати у себе в колекції…

2 години тому

Як стилізувати светр із високим горлом

Базовий капсульний гардероб - це не просто практичне рішення, а й важлива філософія, яка стала…

4 години тому

З чим можна поєднувати худі цієї зими

Колись худі були виключно частиною спортивного гардеробу та вважалися непридатними для створення стильних міських образів.…

21 годину тому

Який шарф ідеально впишеться в образ на зиму 2024/2025

Взимку без шарфа буквально нікуди. І справа навіть не в тому, що це важливий аксесуар,…

1 день тому

Як носити джинсову спідницю пізньої осені

Джинсова спідниця — річ поза часом та тенденціями. Міні, міді, максі, А-силуету або асиметрична -…

1 день тому

6 модних поєднань на зиму 2024-2025, які захоче повторити кожна модниця

Багато хто досі вважає, що зимові образи створені для того, щоб поєднувати в них чорні…

2 дні тому