Сіль – це не лише спеція, а й універсальній засіб в гомподарстві. При чому спектр її можливостей найчастіше перевершує нашу уяву.
Сіль можна з успіхом використовувати для прибирання: вона допоможе не тільки почистити побутову техніку, позбутися плям, відновити білизну тканин та багато іншого. Отже, давайте перевіримо найкращі способи!
- Сіль чудово справляється з очишенням обробних дощок: досить кілька чайних ложок солі в мисці змішати із лимонним соком. Такою сумішшю достатньо покрити дошки, акуратно втерти, а потім залишити на годину. Після цього ретельно промити їх. Таким методом очищення ми не тільки позбудемося бруду, але й забудемо про неприємний запах.
- Очевидно, що сіль може врятувати, коли пригоріла каструля, якщо ми задумалися під час приготування, і весь вміст страви википів. Каструлю потрібно засипати сіллю, потім обдати холодною водою, розмішати і залишити на ніч. Вранці просто закип’ятіть вміст каструлі та вилийте його. Бруд дуже легко відмиється, просто протерши губкою.
- Будь-хто, хто п’є каву або чай і знає, що на наших улюблених чашках залишається осад, який важко видалити. Якщо ми хочемо позбутися його, на допомогу прийде сіль. Достатньо змішати кілька чайних ложок спеції з водою до утворення густої маси і використовувати її для позбавлення осаду. Такий метод підходить не лише для чищення чашок, а й столового приладдя.
- Сіль – чудова помічниця у пранні. Використовуйте її, щоб освіжити білий гардероб. Потемніння зникнуть ефективніше, якщо білий одяг перед пранням у пральній машині замочити у теплій воді із солідною порцією солі (найкраще залишити на ніч). Вранці достатньо випрати в пральній машині, як завжди, але варто додати у відсік для порошку півсклянки солі – для посилення ефекту.
- Також варто пам’ятати що сіль добре впорається з жирними плямами на килимі чи на м’яких меблях. Перед тим як чистити порошком, варто спочатку засипати його сіллю. Товстий шар, насипаний на свіжу пляму і залишений на деякий час, вбиратиме бруд, після збирання пилососом для посилення ефекту можна протерти цю частину вологою ганчіркою.
- Осушувач. Сіль має гігроскопічні властивості. Що це означає? Що вона поглинає воду з навколишнього середовища та корисна, коли справа доходить до вологи. Якщо ця проблема знайома вашій оселі, сіль, поміщена в контейнери, може поглинати надлишок води. Якщо волога супроводжується ще й неприємним запахом, варто додати до солы кілька крапель улюбленої ефірної олії, що дозволить одночасно створити натуральний освіжувач повітря..
- Приборкати бур’яни. Бруківка навколо будинку заросла бур’янами? Якщо відповідь позитивна, то позбавитися їх допоможе сіль: просто посипте нею бур’яни, через кілька днів вони зникнуть самі собою.
Пасевич АннаЯ - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.