Цукор давно охрестили «наркотиком» 21-го століття, головним ворогом здоров’я, довголіття, молодості та стрункої фігури. Якщо звернутися до історії, то протягом багатьох століть цукор був недоступною розкішшю: це «задоволення» коштувало чималих грошей і буквально було на вагу золота.
Насправді цукор є абсолютною «пустушкою» для організму: в ньому не міститься ні мінералів, ні вітамінів. Ми вживаємо цукор не тому що це є необхідністю для нашого організму, а для власного задоволення від їжі. Ситуація посилюється ще й тим, що цей інгредієнт входить до складу багатьох продуктів готового вживання, які знаходяться на полицях магазинів. Таким чином, людина так чи інакше хоче вона того чи ні, вживає «прихований» цукор на щоденній основі, не підозрюючи про це.
Протягом останніх кількох років, виробники продуктів харчування, розуміючи, що багато споживачів «розкусили» шкоду підступного цукру, вирішили скористатися модою на ЗОЖ і замінити цукор на альтернативні та нібито безпечні підсолоджувачі. Але чи такі вони безпечні?
Мальтит
Сорбіт
Ксіліт
Аспартам
Сукралоза
Стевія
відносно невинний підсолоджувач, який у 1985 році отримав погану славу: одне з досліджень стверджувало, що стевія має канцерогенну природу, що викликає мутації, але через 32 роки американські вчені вирішили змінити свою думку на підставі нових досліджень
Ерітрол
Фруктоза
Сучасне харчування у 7 разів перевищує споживання фруктози, ніж у минулому столітті. Рекордсмени за кількістю фруктоз – це сиропи (кукурудзяний, топінамбура, агави), а також мед, фініки, виноград.
Заміна цукру на альтернативні підсолоджувачі — це насамперед самообман. Коли ми підміняємо цукор аналогом, він продовжує взаємодіяти зі смаковими рецепторами, що відповідають за солодкий смак, та підтримує залежність від солодкого. Більше того, рецептори солодкого є не тільки в роті, а й у кишечнику, шлунку, мозку, жировій тканині, підшлунковій залозі та інших органах. Таким чином, замість очищення рецепторів ми отримуємо «підміну», яка приховано пролонгує залежність від нової «цукрової дози».
Більше того, стимулюючи ці рецептори, наприклад, у шлунку, організм реагує так само, як і на цукор – відбувається вироблення гормону голоду (греліну), тим самим різко зростає апетит і починається безконтрольний жор.
Дуже добре допомагає інтервальне голодування (проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж практикувати ІГ). Звичайно, крім режиму харчування варто звернути увагу на якість продуктів: чисте харчування без підсолоджувачів, відмову від напівфабрикатів, упор на цілісні продукти.
Коли все-таки хочеться додати “солодкості” в ту чи іншу страву (іноді є в цьому необхідність), краще використовувати натуральні підсолоджувачі (попри велику кількість фруктози в них), такі як ягоди, банани, фініки, виноградний сік.
Також підійде органічний кокосовий цукор чи стевія. Важливо, щоб це не увійшло до регулярної звички і було скоріше винятком, ніж правилом.
Пам’ятайте про формулу 90/10 — якщо у вашому раціоні на 90% чисте харчування, іноді можна собі дозволити з’їсти шматочок тортика з чистою совістю! Головне робити це не на голодний шлунок, а після щільного прийому їжі, щоб знизити інсулінове навантаження.
Моркву сіємо до 15–20 квітня, буряк — з 15 квітня по 5–10 травня, залежно від…
Витягування розсади — не нова тема для дачників та городників. Щороку з нею стикається багато…
Прикраси мають особливий шарм, власний почерк в образі. Вони або доповнюють його та роблять візуально…
Посієш моркву просто в землю — і виросте щось тонке, викручене, як старий шуруп. А…
Граблі — зручний інструмент, але разом з тим він може зробити суттєву проблему для городніх…
Аксесуари потрібні завжди. Саме вони роблять його візуально цікавим, вишуканим, іноді неординарним. Навіть базовий образ…