Краса

Як насправді працює силікон у косметиці і чому не варто його боятися

Зараз майже на кожному косметичному засобі, будь то шампунь, гель для вмивання або зволожуючий крем красуються горді написи без парабенів і без силіконів. Якщо з першими все зрозуміло (парабени токсичні та уникати їх варто завжди і скрізь, навіть у складі миючих засобів), то другі не варто одразу заносити до чорного списку. Силікони мають багато різновидів, і деякі з них можуть бути абсолютно нешкідливі. Один із таких силіконів — диметикон. Розповідаємо, що це таке, як він працює у косметиці та чому його не варто боятися.

Диметикон – один з різновидів силіконів, тобто речовина повністю синтетична. Він надає гладку приємну текстуру косметичним засобам та пов’язує всі інгредієнти разом. При потраплянні на шкіру або волосся (диметикон також використовують у виготовленні шампунів та кондиціонерів) речовина утворює тонку плівку на поверхні, буквально запечатує вологу та не дозволяючи їй випаровуватися.

Крім того, завдяки своїй пластичній консистенції, диметикон вирівнює текстуру шкіри та заповнює дрібні зморшки. Саме ця властивість зробила диметикон одним із найпопулярніших інгредієнтів праймерів, основ під макіяж та денних кремів. Правда ефект вирівнювання від диметикону виключно візуальний і нерівності шкіри насправді нікуди не подінуться.

Бояться демитикону ще через здатність утворювати плівку на поверхні шкіри. Існує думка, що під цією плівкою шкіра не дихає, дрібні частинки силікону забивають пори (а це вже може стати причиною появи акне), а проникаючи в шкіру, диметикон може бути токсичний.

Всі ці твердження давно були спростовані науково: диметикон некомедогенний (тобто не забиває пори), а його молекулярна маса занадто велика, щоб він проникав кудись глибше верхніх шарів епідермісу. Засоби з диметиконом можна використовувати для всіх типів шкіри, хоча найчастіше його можна зустріти у складі догляду для сухої та нормальної шкіри.

Диметикон не є алергеном, проте, як будь-яка інша речовина, може викликати індивідуальні реакції. Якщо ви використовуєте засіб з диметиконом вперше, спочатку нанесіть його на невелику ділянку шкіри та зачекайте 10-15 хвилин. Якщо реакції не було, можна сміливо використовувати засіб.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня. А зараз радую смачними і корисними стравами свою сім'ю і з великим задоволенням поділюсь рецептами та кулінарними хитрощами з вами.

Останні новиники

Експерти розповіли, які шкідники найчастіше вражають тую: як захистити рослину

Щоб туї росли пишними й були завжди зеленими, треба їх захищати від шкідників, які їх…

4 хв. назад

Господині розповіли про незвичайне хачапурі на хлібі: «ледачий» рецепт з 3 інгредієнтів

Хачапурі можна приготувати не лише класичне. Якщо знайти цікаву інтерпретацію, то вийде не менш смачно…

34 хв. назад

Господині розповіли, як відчистити килим від кави, що пролилася

Якщо раптово кава пролилася на килим, то треба швидко реагувати, поки пляма не розійшлася по…

1 годину назад

Кондитери розповіли, як приготувати вафельні трубочки зі згущеним молоком: вафельницю можна не купляти

Вафельні трубочки фантастичні та неймовірно смачні. Зі згущеним молоком найкращі. На одній важко зупинитися. За…

2 години назад

Городники розповіли, як позбутися личинок хруща на грядках з полуницею за допомогою народних засобів

Дачники скаржаться, що кущі полуниці засихають з квітками або й з ягодами. Одна з причин…

2 години назад

Як швидко приготувати овочеве рагу з квасолі та сосисок: названо два способи

Смачно пообідати чи повечеряти можна, якщо приготувати апетитне рагу з овочами, квасолею та сосисками. Звичайно,…

2 години назад