Лайфстайл

Дієтолог розповіла про продукти, що піднімають настрій

Підвищити настрій восени та взимку можна за допомогою вживання або, навпаки, виключення з раціону певних продуктів. Про це 24 листопада повідомила лікар-дієтолог, член Національної асоціації дієтологів та нутриціологів Наталія Круглова.

Подробиці

Експерт сказала, що апатію може спричинити підвищена кількість кофеїну чи алкоголю.

«Якийсь час людина може бути бадьорою, але надалі станеться падіння працездатності, якщо кофеїну було надто багато. Алкоголь теж може псувати настрій після його вживання. Не на момент сп’яніння, звичайно, а після цього. Знижений настрій також може бути через деякі дефіцити, наприклад, дефіцит заліза, цинку, магнію і вітаміну D. Ці мікроелементи часто впливають на емоційний стан людини»

Круглова порадила включити до раціону овочі та фрукти, оскільки вони містять велику кількість вітамінів, зокрема вітамін С.

«У травні 2021 року в журналі Clinical Nutrition були опубліковані результати дослідження, в яких підтвердилося, що люди, які їдять достатню кількість овочів та фруктів, частіше перебувають у хорошому стані та настрої. А рівень стресу у таких людей на 10% нижчий, ніж у тих, хто їсть овочів та фруктів недостатньо. Достатня кількість – це більше 400 г на день. Якщо людина їх з’їдає, то рівень її стресу нижчий, а рівень емоційного стану кращий», — повідомила лікар-дієтолог.

Щоб настрій залишався позитивним, варто вживати продукти, багаті на жирні кислоти омега-3 і омега-6. Наприклад, рибу, різні види олій, волоських горіхів, насіння. Також потрібно звернути увагу на продукти, що містять амінокислоту триптофу, – сири та гіркий шоколад.

«У харчуванні має бути достатньо магнію, він також впливає на настрій. Міститься в цільнозернових продуктах: крупи, цільнозерновий хліб, макарони з цільнозернового борошна. Також є в горіхах та насінні, наприклад у гарбузовому, мигдалі, кешью, кедрових горіхах. Для гарного настрою має бути достатньо кальцію. Це в основному молочні та кисломолочні продукти: кефір, сир, ряжанка, йогурт. Якщо з якихось причин людина їх виключає з харчування, то це може бути кунжут або дрібна риба, яку можна їсти з кістками. Вони також можуть бути джерелами кальцію», – розповіла фахівець.

Раніше дієтолог Марина Аплетаєва розповіла, що без шкоди для фігури та здоров’я щодня допускається вживання близько 15 г шоколаду.

«Шоколад абсолютно необов’язковий продукт у раціоні, без якого людина спокійно може обходитися все своє життя. Однак, якщо вам важко жити без шоколаду, то в середньому щодня можна з’їдати близько 15 грам, але не більше», — сказала вона.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Як загартуати розсаду помідорів, щоб зміцнити імунітет рослини й підвищити врожайність

Перед тим, як висаджувати розсаду помідорів у відкритий ґрунт її треба обов'язково загартувати, щоб вона…

4 хв. назад

Визначено найкращий рецепт сирно-кокосових кілець від професійних шеф-кухарів

Такі фантастично смачні сирні вироби ідеально підійдуть на сніданок. Звичайно, їх потрібно приготувати заздалегідь. Ви…

34 хв. назад

Коли треба пересаджувати іриси, щоб не нашкодити квітам

Цьогоріч іриси заквітли раніше, ніж завжди. Коли треба розсаджувати ці квіти, щоб не нашкодити їм,…

1 годину назад

Теплий десерт-запіканка з сиром та полуницею: без замішування тіста за 30 хвилин

Для приготування десерту знадобиться тонке тісто філо. Він буде таким ніжним та смачним. Не зможете…

2 години назад

Чому яблуні скидають плоди зеленими: основні причини

Як тільки яблуні відцвітуть і починають зав'язуватися плоди, можна помітити, що на деяких деревах опадають…

2 години назад

Визначено найкращий маринад для кабачків для смаження на мангалі

Коли говорять про мангал, відразу думають про шашлики та м'ясо. Цілком закономірно, проте можна дещо…

3 години назад