У гонитві за стрункою фігурою зовсім не обов’язково відмовлятися від улюблених ласощів.
Темний шоколад набагато корисніший за молочний. Це потрібно запам’ятати насамперед. Звичні нам цукерки та шоколадки містять зовсім мало какао, зате дуже багато цукру. Перемикайтеся на темний шоколад. Вважається, що за день можна сміливо з’їдати близько 30 грамів.
У шоколаді міститься речовина теобромін, яку можна назвати аналогом кофеїну. Однак дія його набагато слабша, він м’яко і нешкідливо стимулює серцево-судинну та нервову системи. Вчені про всяк випадок вирахували, що смертельну дозу теоброміну можна отримати, злапавши за один раз близько 30 кг шоколаду, так що отруїтися не вийде. А от тварин пригощати шоколадом не треба, для них це справді отрута.
Дослідники з Індіанського університету вирішили таки сказати кілька слів на захист молочного шоколаду. Для цього їм довелося нагодувати солодкими плитками групу велосипедистів. В результаті з’ясувалося, що люди, які поїли молочного шоколаду після тренування були набагато менш вимотані, та й результати показували більш вражаючі, ніж ті, хто звично пив з пляшки спортивний напій.
У деяких штатах Мексики досі живуть, живуть та лікують людей народні цілителі – курандерос. У їхньому арсеналі шоколадний напій займає не останнє місце. Наприклад, його потрібно пити при бронхіті. Крім того, з ранку шоколад рекомендують пити дітям, оскільки після нього ніякий скорпіон, оса або інша комаха, цими дітьми не цікавляться.
На першому місці вживання шоколаду у світі знаходиться зовсім не Росія, а Швейцарія. На рік на одного швейцарця припадає 10 кг шоколаду. Виходить, нам і тут є кудись розвиватися. Хоча якщо з’їдати рекомендовані 30 г на день, все одно за рік вийде не більше 9 кг. Ні, Швейцарію нам не наздогнати!
Темний шоколад знижує кров’яний тиск, покращує пам’ять, гостроту уваги, швидкість реакції та вміння вирішувати завдання за рахунок збільшення припливу крові до мозку. Невтомні дослідники шоколаду також виявили, що в країнах з поганими погодними умовами він просто необхідний, оскільки робить зір гострішим.
Німецькі вчені, мабуть, прагнучи перевершити своїх іноземних колег, з’ясували, що флавоноїди, що містяться в шоколаді, поглинають ультрафіолетове випромінювання, тим самим допомагаючи захистити нашу шкіру. І до речі, вони не виявили жодного зв’язку між поїданням шоколаду та появою прищів. Хоча в деяких все ж таки є індивідуальна непереносимість, наприклад, алергія на шоколад.
На світі виробляється дуже багато шоколаду в різних видах. У цьому величезному виробництві задіяно понад 50 млн. людей у всьому світі. Уявляєте, скільки людей мають завдяки шоколаду роботу, достаток і можливість купувати шоколад!
Ще один симпатичний факт, що наводить на роздуми: танення шоколаду в роті людини може призвести до більш тривалого ефекту «ейфорії», ніж поцілунки. А якщо поєднати?
Італійські дослідники шоколаду вирішили підлити олії у вогонь і довели, що у жінок, які регулярно вживають шоколад, більш якісне сексуальне життя. І рівень бажання у них вищий, і збуджуються вони більше, і задоволені виявляються частіше. Ймовірно, їхні чоловіки також люблять шоколад.
Слово «какао» подарували нам індіанці ольмеки, які жили на узбережжі Мексики три тисячі років тому. Саме вони вигадали цей напій, а більше про них майже нічого невідомо. Ті, що прийшли після майя, теж полюбили шоколад і називали його їжею богів, використовуючи в ритуалах. І ботанічну назву рослини, з якої виробляють шоколад – Theobroma cacao, по-грецьки і означає «їжа богів», від theos – Бог і broma – їжа.
В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…
Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…
Одна з причин, чому варто чекати на похолодання — це стильні дутики. Такі зручні та…
Осінньо-зимові покази сезону осінь-зима 2024/2025, починаючи з Нью-Йорка та закінчуючи Парижем, запам'яталися нам цікавою деталізацією…
Коли говорять «кулон», в уяві відразу виникають срібні, золоті прикраси на ланцюжку, біжутерія. Проте мода…
Існує лише одне правило, яким невисокі дівчата мають керуватися, обираючи одяг. Хочеш дізнатися про нього?…