Сьогодні про фітофтороз говорять всі, хто посадив помідори. Саме в середині літа з’являється цей грибок, який приносить багато прикрості городникам.
Прохолодні ночі, часті дощі, холодні ранкові тумани, загущеність рослин – сприяють хворобі, з якою досить важко боротися, адже спори фітофтори можуть жити де завгодно: в ґрунті, в повітрі, на залишках рослин, на робочому одязі і взутті, на інвентарі. Спочатку хвороба проявляється на нижніх листках томатів, потім на стеблах, далі на плодах.
Одним із головних факторів ризику того, що помідори захворіють, є близькість томатів до грядок із картоплею, бо саме картопля – джерело фітофторозу. Тому, коли ви бачите, що на картоплі з’явилися характерні ознаки хвороби, скосіть бадилля. На урожай картоплі це не вплине, бо клубні вже сформувалися і майже виросли, зате ви не занесете в погріб заражену картоплю. Скосивши і спаливши бадилля, спори фітофтори не вразять помідори.
Також не поливайте кущі томатів. Вони здатні самі дістати воду з ґрунту. Вчасно пасинкуйте і видаляйте пожовклі листя, особливо ті, які дістають землі.
Беріть на замітку поради – і помідорний сезон вас порадує!
Герань стала однією з найкращих мешканок підвіконь. І не дивно. З кількістю сортів та розкішних…
Кожна ділянка має свої особливості стосовно освітленості. І це визначає, що на ній може рости.…
Помада — важливий атрибут краси для кожної жінки. Саме він дає можливість почувати себе привабливою,…
Корсети залишаються оригінальною та пікантною частиною образів. Так, їх носять не з сукнями як в…
У деяких салонах краси з'явилася нова модна послуга під привабливою назвою смарт-педикюр. Ми попросили майстра…
Оновлювати гардероб приємно та цікаво, але це повинно бути обґрунтовано. Якщо на емоціях купляти все…