Багато людей вважають блакитні очі привабливими та особливими. Порівнюють і з небом, озерами, морем. Настільки блакитні, що в них можна втопитися. Можна, але не треба. Генетики виявили, де саме вперше стався збій в генних мутаціях, які призвели до появи блакитного кольору очей.
У наших пращурів абсолютно у всіх очі були темними. Але потім відбулась генетична мутація. Про це розповів Ханс Ейберг, доцент кафедри кліткової та молекулярної медицини з Копенгагенського університету. Приблизно 7-12 000 тому на території Кримського півострова жила людина, яка мала мутований ген OCA2. Саме з нього почалося розповсюдження блакитних очей.
Генетики провели дослідження і виявили, що 600 000 людей є носіями цієї унікальної генетичної особливості. Тільки серед представників кримських татар таких 25%.
Порівняно з карими очима в блакитних менше меланіну. Він є пігментом коричневого кольору. Відповідно, у блакитнооких людей його набагато менше. Цікаво, що в темноті краще бачать саме люди зі світлими очима, а ще без проблем можуть прочитати текст при поганому освітленні.
Разом з плюсами є також і мінуси. Люди з блакитними очима мають високий ступінь розвитку раку та дегенерації жовтої плями. Тому потрібно захищати очі та уникати занадто яскравих джерел світла.
Читайте також на сайті:
Вчені розповіли, що 2080 року банани можуть зникнути з магазинів
Не єдиними штанами та джинсами живе гардероб стильної жінки. Бермуди — оригінальна та незамінна частина…
Звички в людей формуються роками. Здається, що вони не роблять здоров'ю нічого поганого, але з…
Для кабачків потрібно досить багато місця. А що робити, якщо його категорично немає. Не треба…
Тренди трендами, тенденції моди, а між стилістами досить часто виникають суперечки. Це незвично чути, але…
Слимаки належать до тих шкідників, які жахливо дратують. Вони противні, знищують все на своєму шляху…
Тренди можуть моментально змінюватися. За ними іноді не встигаєш, настільки вони швидкі та реактивні. Але…