Багато людей вважають блакитні очі привабливими та особливими. Порівнюють і з небом, озерами, морем. Настільки блакитні, що в них можна втопитися. Можна, але не треба. Генетики виявили, де саме вперше стався збій в генних мутаціях, які призвели до появи блакитного кольору очей.
У наших пращурів абсолютно у всіх очі були темними. Але потім відбулась генетична мутація. Про це розповів Ханс Ейберг, доцент кафедри кліткової та молекулярної медицини з Копенгагенського університету. Приблизно 7-12 000 тому на території Кримського півострова жила людина, яка мала мутований ген OCA2. Саме з нього почалося розповсюдження блакитних очей.
Генетики провели дослідження і виявили, що 600 000 людей є носіями цієї унікальної генетичної особливості. Тільки серед представників кримських татар таких 25%.
Порівняно з карими очима в блакитних менше меланіну. Він є пігментом коричневого кольору. Відповідно, у блакитнооких людей його набагато менше. Цікаво, що в темноті краще бачать саме люди зі світлими очима, а ще без проблем можуть прочитати текст при поганому освітленні.
Разом з плюсами є також і мінуси. Люди з блакитними очима мають високий ступінь розвитку раку та дегенерації жовтої плями. Тому потрібно захищати очі та уникати занадто яскравих джерел світла.
Читайте також на сайті:
Вчені розповіли, що 2080 року банани можуть зникнути з магазинів
Серед літніх аксесуарів окуляри одні з найпопулярніших. Це не тільки про захист від сонця. Окуляри…
Жінки звертають увагу не тільки на свій стиль. Привабливий, доглянутий, харизматичний та стильно одягнений чоловік…
При виборі аксесуарів під стрижку важливо спиратися не лише на довжину волосся, а й на…
Особливість образів ромкомів минулого в тому, що головним героїням фільмів вдавалося виглядати привабливо, але досить…
Півонії входять в трійку лідерів за красою цвітіння та популярністю серед садівників, як і троянди,…
Звичайна базова футболка. В ній немає нічого особливого. Ви швидко їй вділи та побігли у…