На кожному етапі розвитку кущ смородини має різні потреби. І це визначає, що саме для нього треба застосувати. Завдання полягає у забезпеченні кущі потрібними поживними речовинами для росту та для закладання квіткових бруньок, адже врожай всі хочуть зібрати з солодкими та великими ягодами.
До цвітіння кущів смородини ще є час, тому добрива в рідкому вигляді наразі не використовуємо. Наразі потрібні будуть тільки у сухому вигляді.
Стандартне підживлення навесні проводять за допомогою комплексної азофоски. Вона буде виконувати свою дію тільки за умови, що температура повітря піднялась вище за +10 градусів в розрізі середньодобової. Отже, денна температура для використання рекомендована за умов не нижче +15 градусів.
Норми внесення розраховують залежно від віку куща. Потрібно 40 г добрива на кожен рік росту смородини. Наприклад, якщо кущ росте вже 4 роки, то й внести треба 160 г. Азофоску розсипають в пристовбурному колі та трохи перемішують з верхнім шаром ґрунту.
Ситуація наступна. Якщо кущі дуже пошкоджені вітрами, їх поламало, потрібно дати стимул до відновлення та відростання бруньок, гілок, пагонів. В цьому випадку до азофоски потрібно додати аміачну селітру. Розрахунок: 5 г на один рік життя куща.
Кущі смородини дуже люблять перепрілий компост. Саме тому органіку навесні не забувайте також вносити. Можна використовувати рибне борошно.
Якщо погода суха та немає опадів, після підживлення пролийте кущ водою. Через 1-2 години ще раз розпушіть ґрунт навколо куща. На цьому комплексне підживлення завершено.
Читайте також:
В певний момент вирощування розсади помідорів вона може почати витягуватися. Цей процес потрібно зупинити. Без…
Парне молоко особливе. Цільне, з нього ще не вибрали всю його жирність та смак. На…
В гардеробі жінки спідниця завжди потрібна. Але тільки у випадку, коли вона однозначно актуальна. Спідниця…
Нещодавно в торгових мережах з'явилась великодня новинка — верхівки від пасок. В моменті вони стали…
Підвіконня — улюблене місце всіх українських розсад. І водночас — найпідступніше. Бо здається: світло є,…
Коли до виїзду лишається годинка, а мʼясо ще навіть не порізане — починається паніка. Здається,…