Лайфстайл

Як правильно зібратися в відпустку і нічого не забути

Відпустка – для багатьох це слово синонім довгоочікуваного відпочинку від повсякденної рутини, сірих буднів і набридлих колег. Багато хто з нас, бажаючи підсумовувати враження, купують тур до тієї чи іншої екзотичної країни.

Щоб подорож не принесла розчарувань, необхідно дотриматись ряду простих заходів, і взяти в дорогу необхідні речі. Що слід врахувати, збираючись у дорогу?

Щеплення

Деякі спекотні тропічні країни (і не тільки вони) рясніють збудниками інфекційних захворювань, незнайомих нашим північним організмам. Підхопити лихоманку – справа нехитра, тому перед покупкою туру слід уточнити у туроператора, чи має сенс ставити додаткові щеплення. Виявивши передбачливість, ви убезпечите себе від неприємних сюрпризів, пов’язаних із особливостями місцевого клімату.

Аптечка

Міні-запас лікарських засобів та препаратів дасть не тільки впевненість у власній невразливості. Уберегтися від отруєнь та різкої реакції на акліматизацію допоможе список обов’язкових аптечних засобів:

  • Жарознижувальне – іноді навіть здоровий організм може дати збій і зовсім індивідуально відреагувати на показники навколишнього середовища, що змінилися. Температура – серйозна нагода залишитися в готелі на кілька днів через погане самопочуття. Адже, скільки цікавого можна пропустити?
  • Абсорбенти – специфіка національної кухні – це ще один фактор ризику, не менш приємне зневоднення та загальна слабкість. Комплекс препаратів, що нормалізують роботу ШКТ повинен бути завжди під рукою;
  • Засоби від укусів комах – нешкідливі жучки, павуки і комарики можуть принести чимало дискомфорту, тому що ферменти, що виділяються їх слиною, часто мають склад, що викликає почервоніння і набряки;
  • Крем, спрей чи пінка від опіків;
  • Антигістамінні препарати – пилок прекрасних тропічних квітів та інших представників флори може спричинити різку алергічну реакцію. Найсумнішою обставиною є те, що ви ніколи достеменно не впізнаєте, доки не відчуєте. Тому візьміть із собою про всяк випадок – не пошкодуєте;
  • Мазь тетрациклінова очна – кон’юнктивіт це одна з найнеприємніших реакцій організму на зміну клімату, щоб відчувати комфорт і не лякати оточуючих червоними очима, візьміть із собою мікротюбик – він не займе багато місця;
  • Від герпесу (опціонально) – якщо вас періодично турбують висипання на обличчі;
  • Антисептики;
  • Перев’язувальні матеріали (бинт, вата, пластир).

Ви спитаєте – навіщо потрібен такий величезний список? Усе можна купити на місці! Не зовсім так. Найчастіше ліки за кордоном не лише дорожчі – це півбіди, що компенсується лише додатковими витратами. У низці країн ви просто не зможете придбати необхідні препарати без рецепта лікаря.

Важливо: Якщо ви берете із собою дітей, варто доповнити список специфічними дитячими препаратами або, щоб не везти із собою «валізу ліків», простежити вікові обмеження перерахованих вище засобів.

Збираємо речі

Тут простір для фантазії обумовлюється рядом умов, а саме:

  • Термін подорожі;
  • Погода – уточніть, наскільки властиві в цю пору року різкі перепади температур на вибраному курорті;
  • Культура та звичаї – в Індії, наприклад, одягнувши міні шорти та короткий топ (до речі, за погодою!), Ви ризикуєте стати об’єктом домагань з боку сильної статі корінного населення;
  • Тематика екскурсій та вечорів;
  • Ваша фітнес-активність.

Виходячи із цих факторів, ви без проблем зберете мінімально необхідний гардероб.

Трохи про косметику

Не варто нехтувати доглядом за обличчям. Пам’ятайте, що агресивна дія на вашу шкіру почнеться вже тоді, коли сядете на борт літака – повітря на судні занадто сухе, і зволожуючий крем повинен бути під рукою. Сміливо доповніть багаж тюбиками з улюбленими засобами, що очищають. «Відпустка» не означає відсутність пилу та забитих пор. Те ж саме можна сказати про лінію сонцезахисних засобів – пігментація і ластовиння – це лише менше з зол.

Застосування декоративної косметики рекомендується звести до мінімуму, важкі тональні основи зачекають на ваше повернення – не перевантажуйте шкіру, якій буде й так нелегко.

Сподіваємося, стаття була корисною.

Не важливо де – вдома за улюбленою книгою чи Гоа, більше значення має ваш емоційний стан – будьте щасливі!

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Найкраще добриво для герані, яке завжди діє безвідмовно

Герань стала однією з найкращих мешканок підвіконь. І не дивно. З кількістю сортів та розкішних…

6 години тому

Три найкращих сорти квітів для вирощування на сонячній клумбі

Кожна ділянка має свої особливості стосовно освітленості. І це визначає, що на ній може рости.…

6 години тому

Наймодніші кольори помад в 2025 році

Помада — важливий атрибут краси для кожної жінки. Саме він дає можливість почувати себе привабливою,…

9 години тому

Як носити корсети та мати стильний вигляд в 2025 році

Корсети залишаються оригінальною та пікантною частиною образів. Так, їх носять не з сукнями як в…

10 години тому

Смарт-педикюр, що це і чому це найшвидший спосіб зробити сухі п’яти ідеальними

У деяких салонах краси з'явилася нова модна послуга під привабливою назвою смарт-педикюр. Ми попросили майстра…

11 години тому

Чотири антипокупки одягу, який буде роками лежати в шафі

Оновлювати гардероб приємно та цікаво, але це повинно бути обґрунтовано. Якщо на емоціях купляти все…

13 години тому