Здоров'я

Йога чи пілатес: як зрозуміти, що більше підходить

Якщо ти задаєшся питанням: що краще йога чи пілатес, це не дивно. Адже ці дві системи тренувань стоять в одному ряду і мають багато спільного. І та, й інша можуть похвалитися вражаючими перевагами і кожна має своїх прихильників та послідовників.

Звичайно, ти можеш вписати у свою фітнес-рутину і йогу, і пілатес. Але що вибрати, якщо місце у графіку є тільки для чогось одного? Давай розбиратись!

Що таке пілатес?

Пілатес вигадав на початку XX століття німецько-американський спортивний спеціаліст Йозеф Хубертус Пілатес. У дитинстві Йозеф був хворобливою і слабкою дитиною, яка страждала від астми, рахіту та ревматичної лихоманки. Фізичні вправи допомогли хлопчику позбутися хвороб — після цього він вирішив стати професійним спортсменом та викладачем фізкультури.

Йозеф створював свою систему як спосіб реабілітації поранених, а також спортсменів та артистів балету після травм: багато балерин досі запевняють, що пілатес — найкращий спосіб запобігти падінням та переломам. Акцент у пілатесі робиться на розвиток саме м’язового корсета – тобто кору, що міцно підтримує хребет.

Що таке йога?

Йога не має «автора» — це практика, якій щонайменше п’ять тисяч років, є швидше спосіб життя, ніж система вправ. Асани насправді спрямовані на те, щоб підготувати людину до медитації та сидіння протягом кількох годин.

На Заході йогу модернізували, перетворивши її на фітнес-концепцію. У результаті вона стала повноцінним збалансованим тренуванням з великою кількістю найрізноманітніших положень тіла – від неймовірно складної аштавакрасана до шавасани, відомої як поза трупа.

Що спільного у йоги та пілатесу?

І в йозі, і в пілатес дуже важливо правильне дихання – в обох практиках концентрація перед усім на диханні, що допомагає тобі чути своє тіло і правильно рухатися. Все це робить йогу і пілатес медитативними тренуваннями, які знімають стрес — обидві системи покращують не тільки фізичне, а й психічне здоров’я.

І йога, і пілатес – низькоінтенсивні навантаження, які потребують уважності і точності. Ви мешкаєте навіть найменші рухи, і це формує неймовірно міцний зв’язок зі своїм тілом.

Обидві практики дозволяють розвинути силу, гнучкість та рухливість. Також вони є низькоударними тренуваннями – ти не будеш стрибати або робити ще якісь вправи, за які суглоби тебе не подякують. Простіше кажучи, і йога, і пілатес підходять для людей абсолютно різного віку і рівня фізичної підготовки.

У чому різниця між йогою та пілатесом?

  • Йога більш зосереджена на утриманні поз, причому у багатьох сила тяжіння опиниться на твоїй стороні. У пілатесі не буде часу розслабитися – рух йде постійно.
  • Йога дозволяє пропрацювати все тіло, в пілатесі задіяні в основному м’язи спини та кору.
  • Йога більше фокусується на розвитку гнучкості, пілатес – на тонусі м’язів, силі кору та контролі тіла. Можна сказати, що йога – це мобільність, пілатес – стабільність.
  • Йога має більше стилів, ніж пілатес: до найпоширеніших відносяться хатха-йога, кундаліні-йога, йога айенгара та аштанга-віньяса йога.

Що краще: йога чи пілатес?

  • Якщо тобі подобаються повільні вправи, що дозволяють поринути у своє тіло, вибирай йогу. Потрібен швидший темп і виклик м’язам? Спробуй пілатес – він тобі напевно сподобається.
  • Тим, кому потрібні рельєфний прес і сильна спина (наприклад, якщо ти займаєшся іншим видом спорту, де це важливо), краще віддати перевагу пілатес. Йога підійде для тих, хто хоче опрацювати все тіло.
  • Якщо тобі потрібні тренування, які не просто навантажують м’язи, а й заспокоюють, вибирай йогу-дослідження показують, що рівень кортизолу знижується навіть після одного заняття.
  • Якщо твоя мета – гнучкість та розтяжка, обирай йогу. Хочеш розвинути силу м’язів і пропрацювати глибокі м’язи, які майже не задіюються під час інших тренувань — ласкаво просимо на пілатес!
  • І, звичайно, не забувай, що тренування повинні подобатися — адже тільки в цьому випадку вони стануть постійною частиною життя, а не епізодичними експериментами.
Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Які ознаки вказують на те, що розмір вашого взуття підібраний неправильно

Часто люди носять взуття, звикають до нього й не звертають увагу на дискомфорт, який відчувають…

40 хвилин тому

Професор назвав овочі, які допомагають контролювати рівень цукру в крові хворим на діабет

Вживання моркви може допомогти лікувати або запобігти діабету 2 типу через вплив овочів на регуляцію…

3 години тому

Спідниця з лелітками в повсякденних аутфітах: як стильно інтегрувати

Яскрава та блискуча, гарна та оригінальна — саме такою є спідниця з лелітками. Стереотипно міркувати,…

3 години тому

Найгарніші поєднання кольорів в одязі для жінок в сезоні зима-2025

Зима не є приводом для того, щоб носити тільки чорний або сірий. Хоча з будь-якими…

4 години тому

Критерії вибору шуби, в яку не шкода вкласти гроші на роки

Шуба належить до тих видів верхнього одягу, яка апріорі не може бути на один сезон.…

16 години тому

Найкращі чоботи для жінок: особливості вибору та трендові моделі

Холодна осінь чи зима супроводжуються потребою в нормальному, теплому та зручному взутті. Знайти таке з…

17 години тому