Лайфстайл

Чотири способи, які допоможуть позбутися колорадського жука на картоплі

Є як мінімум три шляхи: хімікати, біологічні препарати та народні засоби, часом дуже незвичайні.

Подробиці

Хімікати – старий метод, тому що люди останнім часом неохоче поливають свої ділянки “ядерною” хімією. Та й жуки швидко звикають до дози хімікалію. Але якщо ви зважилися на такий спосіб боротьби з жуком, обов’язково вивчіть в інструкції, який період очікування у обраного засобу. Це той час після обробки, коли ви не повинні вживати в їжу частини обприсканих рослин. У деяких препаратів він дуже великий. Обробку рекомендують проводити виключно на ніч, у тиху суху погоду – тоді отрута залишиться на листі, а не піде в землю. І не забудьте захистити органи дихання та шкіру.

Біологічні препарати – це більш сучасний етап розвитку садових технологій. Терміни очікувань вони дуже маленькі, й у землі вони не зберігаються. Щоправда, вони здебільшого згубні для бджіл. Городники рекомендують розпочинати обробку, коли на 10% кущів з’явилися жуки. Щодо діючої речовини, то популярністю користуються препарати на основі фітоверму. Їх розводять водою (10 мл 0,2% на відро), додають магазинний прилипач і щедро обприскують кущі. Ефекту вистачить на 3-4 тижні.

Ну і як без народного способу! Така бовтанка точно не нашкодить городу, а при регулярному застосуванні стане чудовою профілактикою для поширення жуків. На 2 літри води треба взяти 25 мл дьогтярного мила та 25 мл березового дьогтю, добре перемішати та оббризкати цим складом картоплю після заходу сонця. Вологі кущі посипають дрібною деревною золою – все! Обробку рекомендують повторювати раз на 15-20 днів.

Ну і нарешті – дивний спосіб. Кажуть, що жуки дуже бояться зілля, створеного… із них самих. Потрібно набрати склянку жуків та личинок, залити 5 літрами води, закрити кришкою та настоювати 4-6 днів, поки мертві шкідники не опустяться на дно. Потім розвести настій водою у співвідношенні 1 до 2 та обприскати плантації. Городники, які практикують цей метод, стверджують, що у жуків починається масова міграція з вашої ділянки.

Сергій Пасевич

Закінчив ХНТУСГ в 2008 році і з тих пір працював в різних інтернет-виданнях, поки не почав створювати свої. Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Тренд на стильне мереживо в сезоні весна-літо 2025 року

Весна 2025 року буде дуже жіночною. Хоча зараз часто говорять про куртки-косухи, оверсайз, збільшену лінію…

4 години тому

Які квіти варто посіяти у другій половині березня

Березень – вже не зима, але ще й не повноцінна весна. Та справжній квітникар знає:…

5 години тому

16 приладів, які потрібно відключати, щоб зекономити на оплаті за світло

Збиратися у поїздку чи відпустку — це не тільки спакувати валізу. Підготувати оселю — найперше,…

6 години тому

Помідори на розсаду: що додати в ґрунт, щоб отримати здорові рослини

Помідори – нам не бур’ян, який росте абиде. Якщо хочете, щоб розсада була міцною, зеленою,…

7 години тому

Наймодніші цьогорічні принти в одязі: як їх носити

З одного боку, принципово нових принтів на горизонті не видно, і ми рік у рік…

8 години тому

Чому полив розсади у піддон небезпечний для рослин

Молоді рослини потребують особливого ставлення до себе на всіх етапах розвитку. Один з головних факторів…

8 години тому