Поради

Яку їжу, крім яєць і рису, не варто гріти у мікрохвильовій печі

Близько 30 років тому на кухнях в різних країнах почали з’являтися мікрохвильові печі і люди стали залежати від цього приладу. Тепер людям важко уявити приготування вівсянки, гарячого шоколаду чи попкорну без мікрохвильової печі. І все ж багато хто неправильно використовує мікрохвильову піч для розігріву їжі, адже є небезпечні ризики, пов’язані з певними продуктами.

Варто пам’ятати: мікрохвильова піч не розігріває їжу рівномірно, — тому деякі бактерії в розігрітій їжі можуть вижити.

Що не можна гріти в мікрохвильовій печі

  1. Варені яйця

У шкаралупі або без шкаралупи, коли зварене яйце потрапляє в мікрохвильову піч, скупчення пари, як у мініатюрній скороварці, може призвести до вибуху продукту. Однак, якщо готове яйце необхідно розігріти, розріжте його на дрібні шматочки.

2. Грудне молоко

Багато молодих мам заморожують і зберігають грудне молоко для подальшого використання. Щоправда, так само, як мікрохвилі нагрівають тарілки з їжею нерівномірно, вони також можуть нерівномірно нагрівати пляшечку з грудним молоком, створюючи «гарячі крапки» у напої, які можуть серйозно обпалити рот та горло малюка.

Крім того, існує небезпека через канцероген, пов’язана з повторним нагріванням пластику. Фахівці із США рекомендують розморожувати грудне молоко у каструлі на плиті.

3. Рис

За даними Агентства харчових стандартів США, приготування рису в мікрохвильовій печі іноді може призвести до харчового отруєння. Проблема з рисом пов’язана із звичайною присутністю високорезистентних бактерій Bacillus cereus. Тепло вбиває їх, але, згідно з даними Міжнародного журналу харчової мікробіології, вони можуть утворювати спори, які є токсичними для людини.

Дослідження підтвердили: як тільки рис виймають з мікрохвильової печі і залишають при кімнатній температурі, будь-які спори можуть розмножуватися і викликати харчове отруєння.

4. Листова зелень

Західні вчені з’ясували, що при обробці в мікрохвильовій печі нітрати листової зелені (які самі по собі дуже корисні) можуть перетворитися на нітрозаміни, які можуть бути канцерогенними.

5. Буряк

Те ж хімічне перетворення, що відбувається з листовою зеленню, відбувається і при розігріванні буряків та ріпи, які багаті на нітрати.

6. Фрукти

З винограду, приготовленого в мікрохвильовій печі, не утворюється родзинка, але утворюється плазма – форма матерії, яка створюється, коли газ іонізується та пропускає електрику.

Сергій Пасевич

Закінчив ХНТУСГ в 2008 році і з тих пір працював в різних інтернет-виданнях, поки не почав створювати свої. Незвичне поєднання: головний редактор розділу “Фітнес” і садівник-аматор з цікавим багажем знань. Розповім все про здоровий спосіб життя, а також поділюсь секретами вирощування здорового урожаю.

Останні новиники

Як стилізувати піжамні штани: новий тренд цього літа

Весь цей час ви мріяли нарешті вигуляти свої нові спідниці, сукні чи шорти – і…

10 години тому

Які плаття будуть в тренді цього літа

Якщо ви вирішили поекспериментувати із власним стилем, то на подіумах можна знайти багато цікавих трендів,…

12 години тому

Названо ретро-принти, які знову стали трендовими

Якщо вам хочеться урізноманітнити свій однотонний гардероб одягом з принтом, не поспішайте купувати звичні моделі…

14 години тому

Чим треба полити розсаду перців після висаджування у відкритий ґрунт

Розсаду солодких перців потрібно пересаджувати тільки за однієї умови — на вулиці тепло і жодних…

17 години тому

П’ять помилок, які розсада перців не зможе пережити

Всі хочуть мати розкішний врожай з перцями. Щоб плоди були великими, соковитими, смачними. Саме такі…

18 години тому

Що потрібно зробити, щоб морква зійшла за 7 днів

В ряд популярних культур для городнього вирощування, звичайно, входить морква. Хіба може бути так, щоб…

19 години тому