Лайфстайл

13 замінників цукру, які знайдуться на кухні

Цукор шкідливий для фігури і здоров’я зубів, а штучні підсолоджувачі часом калорійніші за звичайний рафінад. Щоб відмова від цукру на користь стрункості стегон не стала трагедією, ми пропонуємо перейти на натуральні замінники цукру.

Ізюм

Ізюм багатий антиоксидантами та клітковиною і зможе чудово замінити цукор у випічці. Спробуйте додати його замість цукру, наприклад, в кекс, попередньо подрібнивши в блендері.

Кленовий сироп

Переваг у кленового сиропу безліч. Взяти хоча б той факт, що це натуральний продукт, який виробляється з рослинного соку і містить більше 50 видів антиоксидантів, а ще він чудово доповнить кашу і панкейки вранці.

При виборі сиропу будьте уважні. Багато виробників сьогодні створюють штучний продукт, який не має жодного стосунку до справжнього кленового сиропу.

Лимон

Можливо, на смак він не такий вже й солодкий, але для мозку якраз. Той без проблем розпізнає в лимонному соку необхідну йому глюкозу.

Мед

Дякуючи бджолам маємо цей надзвичайно солодкий, але при цьому дуже корисний продукт. Розмішайте ложечку меду в чорному чаї та насолоджуйтесь смаком лугових квітів, а також користю антиоксидантів. Крім того, мед мобілізує захисні функції організму, допомагає підняти імунітет та вилікувати застуду. Але все добре в міру, 2 чайних ложки буде достатньо, щоб не нанести шкоди фігурі.

Яблучне пюре

Відмінна альтернатива калорійним та шкідливим цукеркам та печивам до чаю. Пара ложечок пюре додадуть смаку ранковій вівсянці, а якщо ще додати пару щіпок кориці та мелених горіхів, вийде майже повноцінний десерт.

Кориця

Приправте корицею ранкову філіжанку кави і відчуєте не тільки приплив сил, але і як відпадає потреба в цукрі. Ця пряність додає не тільки пікантності, а й тонкого солодкого присмаку, до того ж підвищує імунітет і пришвидшує метаболізм.

Фініки

Фініки мають низький глікемічний індекс і досить в’язку консистенцію. Як наслідок, вони можуть стати ідеальною основою для тесту домашніх фруктово-злакових батончиків. Такі солодощі будуть не тільки не шкідливими, а й задовольнять потреби навіть найбільших любителів солодкого.

Бананове пюре

Бананове пюре чудово виглядатиме у випічці. Воно надасть булочкам та кексам солодкий тропічний смак і з лишком замінить цукор. Так, швидше за все з ним ваші маффіни не будуть особливо пишними, з іншого боку, і ваша талія залишиться в межах розумного.

Нектар агави

Ацтеки спробували нектар агави ще сотні років тому і за насолоду прозвали його «подарунком богів». Золотистий і в’язкий, він дуже нагадує своїм виглядом мед і також чудово поєднується з чаєм. Єдине, пам’ятайте, що вживати нектар агави можна лише в помірних кількостях – в агаві високий вміст фруктози.

Ерітрітол

Еритритол – це так званий багатоатомний спирт, він же цукроспирт, і міститься в багатьох фруктах. Сьогодні його можна купити у вигляді білого порошку з калорійністю всього 0.2 калорії на грам. Він, звичайно, не такий солодкий як цукор, але на відміну від нього не псує зуби і добре підійде для низькокалорійної випічки.

Несолодкий какао-порошок

Розмішайте трохи несолодкого какао-порошку у склянці гарячої води або знежиреного молока та отримайте ідеальний напій для вечора в компанії пледу та книжки. Таке какао-молоко підійде і для приготування каш і десертів.

Екстракт стевії

Екстракт стевії є натуральним підсолоджувачем, отриманим із рослини Stevia rebaudiana, родом із Південної та Центральної Америки. ВІН у 300 разів солодший за сахарозу, але на відміну від неї не містить калорій і не впливає на рівень глюкози в крові.

Кокосовий цукор

Роблять кокосовий цукор із соку кокосових квітів. Він продається у вигляді пасти або гранул, так що підійде як для напоїв, так і для приготування. До того ж, він багатий на калій, який відповідає за фортецю і відмінний стан наших кісток.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Працюю в різних інтернет-виданнях з 2012 року. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня.

Останні новиники

Що треба робити, щоб мити голову рідше: корисні поради від трихолога

Хочеш палку дискусію серед подруг, запитай їх, як з якою частотою правильно мити голову! Справа…

19 години тому

Чому саме елегантні піджаки-пальто мастхев демісезону

Якщо ти добре "просьорчиш" інтернет, то помітиш, що піджаки-пальто в трендах вже не перший сезон.…

20 години тому

4 важливі нюанси у харчуванні восени, які допоможуть зберегти здоров’я

Осінь - це не тільки пора для затишних вечорів, а й час, коли організму потрібна…

2 дні тому

Чому тренування можуть мати зворотній ефект і призводити до збільшення ваги

Цифра на вагах збільшується, хоча ти через день тренуєшся і правильно харчуєшся? Розповідаємо чому це…

2 дні тому

Топ-4 моделі верхнього демісезонного одягу на жовтень: коли пуховик носити ще зарано

На календарі жовтень, а це означає, що погода може бути мінливою, зранку вже холодно, а…

3 дні тому

Як подолати стан “плато” у втраті ваги: ​​7 дієвих порад

Ефект плато – поширене явище. Часто ми сприймаємо його як поразку: складно прийняти цифри, які…

3 дні тому