Стебла огірків виростають до півтора-двох метрів і без відповідної опори стеляться по землі. Якщо ж закріпити їх на спеціальних конструкціях, грядки виглядатимуть акуратно та доглянуто. Але це не головна перевага. Підв’язування має багато інших плюсів:
Щоб процедура пішла рослинам тільки на користь, дотримуйтесь кількох простих правил:
Використовувати метод можна і у теплиці, і у відкритому ґрунті.
З двох боків від грядки вкопайте металеві труби чи дерев’яні стовпчики. Надземна частина конструкції має бути приблизно 2 м заввишки. Після цього натягніть «поперечини» зі шпагату або мотузки. Першу зробіть на відстані приблизно 25-30 см від землі, а далі продовжуйте з тим самим інтервалом до самого верху.
Коли огірки вже дотягуватимуться до першої мотузки, окремо зафіксуйте кожен кущ за допомогою тканинної стрічки. У міру зростання стебел продовжуйте фіксувати їх. Якщо ж пагони переростуть висоту конструкції, просто прищипніть їх зверху.
По обидва боки від грядки встановіть металеві або дерев’яні опори заввишки 2 метри. Зверху зробіть дерев’яну перекладину або натягніть шпагат. Конструкція має нагадувати розтягнуту по горизонталі букву «П». До поперечини прив’яжіть мотузки або смужки тканини шириною приблизно 3 см і довжиною до самої землі по одній на кожен кущ. Кінці акуратно прив’яжіть до кожної рослини на невеликій відстані від землі, але не затягуйте вузол. Альтернативний варіант – у кожної рослини вкопайте у землю невеликі кілочки. Прив’яжіть мотузку до них і оплетіть рослину навколо.
Вертикальний спосіб підв’язування огірків відмінно підійде для відкритого ґрунту та теплиці. У закритому просторі навіть простіше, оскільки конструкції теплиці можна використовувати для кріплення шпагату зверху.
Знизу огірки також можна просто обв’язати або прикріпити до вкопаного поруч кілочка, а вже на нього закріпити нитку, що йде від стелі.
Встановіть дві опори по одній з кожного кінця грядки. Між ними натягніть сітку та міцно зафіксуйте. Якщо грядка довга і конструкція провисає, можна встановити ще кілька додаткових опор.
Сітку краще взяти спеціальну, яка продається в магазинах та відділах із товарами для саду. Спеціально кріпити до неї рослини не обов’язково, достатньо направити їх просто руками.
Підв’язувати огірки на сітку можна і у відкритому ґрунті, і у теплиці. А ще такий матеріал можна використовувати кілька сезонів поспіль, прибираючи на зиму.
Вище ми привели найпростіші та найпопулярніші способи. Але є й оригінальні варіанти, на які також варто звернути увагу.
Підв’язати огірки можна в вигляді піраміди чи ялинки. Для цього в центрі круглої грядки встановіть високу опору. На верхівці закріпіть шпагат. Протягніть по одному відрізку до кожного куща і підв’яжіть рослини, не натягуючи дуже сильно.
Варіація цього способу: з обох боків круглої грядки вкопайте кілька опор під кутом, щоб вони сходилися нагорі. На відстані приблизно 25-30 см від землі по колу простягніть шпагат. І так до самого верху з відстанню 30 см. Підв’яжіть молоді рослини до нижнього ряду стрічками з тканини або шпагатом і підв’язуйте по мірі підростання.
І, нарешті, бочка — чудова альтернатива підв’язуванню. Огірки ростуть у ній, які стебла не витягуються вгору, а зважуються вниз.
Конструкція максимально проста: достатньо знайти ємність відповідного розміру, насипати в неї ґрунт і висадити розсаду. Після необхідності залишиться тільки направити рослини донизу.
Весна — це не завжди про спідниці, скільки про штани. Погода робить все, щоб про…
Трендове взуття створює відповідний фон для образів. Офіскор, стріт-стайл, кежуал, спорт-шик, бохо — кожен стиль…
Взуття в образах відіграє важливу роль. Воно може стати його важливою частиною або таким, що…
Прекрасно, що є квіти з можливістю безрозсадного вирощування. Навесні треба посіяти у відкритий ґрунт та…
Весняні тренди диктують свої правила. Якщо ви хочете зробити свій образ стильним та не бути…
Штраф до 3655 грн за букетик! Чому первоцвіти можуть коштувати вам дорого? Весна ще не…