Лайфстайл

Названо причину, чому біженці масово повертаються додому

Українці, які покинули свої домівки через війну, попри небезпеку, масово повертаються додому. Названо причини змін, що спостерігаються у суспільстві.

Подробиці

Переселенці, які мають статус ВПО, змушені повертатися додому попри ризик залишитися в окупації та обстріли з боку російських окупантів.

Причина в тому, що їм урізали виплати, а ціни на оренду житла і продукти харчування високі, а з працевлаштуванням виникають складнощі.

Голова робочої групи з питань житла тимчасової спецкомісії із захисту прав переселенців у парламенті Максим Ткаченко зазначив, що українці повертаються навіть у населені пункти, тимчасово окуповані РФ.

На початку повномасштабної війни держава виплачувала внутрішньо переміщеним особам по 3000 грн на дітей та по 2000 грн на дорослих. Зараз більшості переселенців обмежили грошову допомогу. Залишили лише вразливим категоріям населення.

За словами Ткаченка, значна частина внутрішньо переміщених осіб потребує фінансової підтримки, тому що люди орендують квартири. У великих містах у західному регіоні оренда житла коштує не менше 9000 грн. Доступніша нерухомість у селах, проте там дорожче обійдуться комунальні послуги.

У Державній міграційній службі України та Офісі Омбудсмена надали дані про 130 тисяч переселенців, які повернулися додому.

Депутати закликали мерів міст забезпечити адекватні ціни на житло для ВПО. Проте ситуація кращою не стала.

У Мінреінтеграції пояснили, що на зменшенні фінансування переселенців наполягали саме міжнародні партнери. Тому що за міжнародними нормами вказано, що адаптація ВПО займає два роки.

І люди, яким вдалося налагодити своє життя за межами рідного міста чи села, вже  не мають отримувати допомоги від держави.

Вікторія Петрушенко

Закінчила КНУ імені Тараса Шевченка, за спеціальністю філолог. З 2014 року працюю в різних інтернет-виданнях. Мама трьох чудових хлопців. Люблю готувати та експериментувати на кухні. Ділюся рецептами і корисними порадами з читачами сайту.

Останні новиники

До якого числа треба посадити моркву і буряк

Моркву сіємо до 15–20 квітня, буряк — з 15 квітня по 5–10 травня, залежно від…

3 години тому

Бюджетний засіб для підживлення розсади від витягування

Витягування розсади — не нова тема для дачників та городників. Щороку з нею стикається багато…

4 години тому

Як носити цієї весни хіт серед прикрас — сотуар

Прикраси мають особливий шарм, власний почерк в образі. Вони або доповнюють його та роблять візуально…

5 години тому

Шість порад, що додати в рядки під час сіяння моркви

Посієш моркву просто в землю — і виросте щось тонке, викручене, як старий шуруп. А…

5 години тому

Чому навесні не можна прочищати кущі полуниці граблями

Граблі — зручний інструмент, але разом з тим він може зробити суттєву проблему для городніх…

6 години тому

Топ-3 аксесуарів для стильних аутфітів в сезоні весна-2025

Аксесуари потрібні завжди. Саме вони роблять його візуально цікавим, вишуканим, іноді неординарним. Навіть базовий образ…

6 години тому