Лайфстайл

П’ять звичок, які свідчать про низьку самооцінку та заважають насолоджуватися життям

Про низьку самооцінку потрібно знати, розуміти природу її виникнення та боротися з нею. Вона заважає спілкуватися, соціалізуватися, насолоджуватися життям. Не ставте на паузу можливість побороти її.

Низька самооцінка може виникнути через дитячі травми, негативний досвід в житті, набутий через аб’юзивні стосунки. Люди, які через неї страждають, мають про себе надзвичайно критичні думки: «Я якась не така!», «Я гірша за всіх», «Мене ніхто не любить». Якщо вас супроводжують такі думки та є звички, про які далі піде мова, тоді прийшов час трансформувати їх, щоб спробувати побороти негативні установки.

Невміння приймати компліменти

Недооцінювання компліментів стосовно себе та постійна потреба відхиляти вдячність, гарні слова, схвальні відгуки. Наприклад, вам говорять, що ви приваблива та у вас чудова сукня, а ви відповідаєте: «Та я не така вже й гарна!», «Та ця сукня стара». Це прояв низької самооцінки, хоча можна було просто подякувати за комплімент.

Намагання за все перепрошувати

Неважливо чи щось сталося, чи ні, але постійно вихоплюється: «Вибачте!». В жінок із низькою самооцінкою це вже доведено до автоматизму. Бажання перепрошувати супроводжується відчуттям провини, яке ще більше принижує почуття власної гідності.

Порівняння з іншими

Низька самооцінка загострюється, коли все побачене та почуте переводиться на себе. Таким чином підкріплюється власна неповноцінність, хоча об’єктивно для цього немає причин. Порівняння зовнішності, одягу, статків, вміння щось робити, краще та більше заробляти гроші, все встигати. Особливо на фоні ідеального життя з соцмереж проявляється загострення. Відчували противний осад в душі після побаченого? Якщо так, то і до вашої самооцінки є запитання.

Страх нового

Отримати новий досвід — це про внутрішній страх. Уникнення спілкування, підвищення по роботі, можливості розвитку, покращення, вдосконалення. Все це про низьку самооцінку.  Страх почути критику та оцінювання себе, а також неготовність до невдачі.

Перфекціонізм

В певному розумінні він не є поганою звичкою. Гірше, коли він хронічний. Іноді жінки навіть самі розуміють, що він їм заважає, але нічого не можуть з собою вдіяти. Ідеальність в розкладанні речей за кольорами, каструлю, виставлення книг на полиці за алфавітом, постійне прибирання, прагнення досконало виконати кожне робоче завдання та багато іншого. Перфекціонізм повинен бути помірним, варто знаходити баланс в життя.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

Два найбільших тренди в манікюрі на весну-літо 2025 року

У сфері нейл-арту тенденції викликають не менше фурору, ніж модні покази в Парижі, Мілані чи…

6 години тому

Три ознаки манікюру, який додає образу дорогого акценту

Оформлені та доглянуті нігті  доповнюють образ. В першу чергу побачать манікюр, а вже потім загальний…

7 години тому

Три ідеальні моделі штанів для жінок на весну 2025 року

Одними спідницями гардероб не заповнити. В певний момент дуже буде хотітися комфортних штанів. З ними…

7 години тому

Офіскор — стиль для тих, хто проти анімалістичних принтів

З анімалістичними принтами не у всіх складаються гладкі відносини. Нічого дивного в цьому немає, не…

8 години тому

Три найкращі речі в гардеробі, які залишають поза модними трендами

В гардеробі стільки речей, але не всі актуальні, деякі морально застаріли, інші погано сідають по…

9 години тому

Якщо не знаєш з чим носити звичайні джинси зверни увагу на ці 5 модних образів на весну

Базові джинси – наші вірні супутники. Для одних дівчат це пряма модель, для інших —…

10 години тому