Про низьку самооцінку потрібно знати, розуміти природу її виникнення та боротися з нею. Вона заважає спілкуватися, соціалізуватися, насолоджуватися життям. Не ставте на паузу можливість побороти її.
Низька самооцінка може виникнути через дитячі травми, негативний досвід в житті, набутий через аб’юзивні стосунки. Люди, які через неї страждають, мають про себе надзвичайно критичні думки: «Я якась не така!», «Я гірша за всіх», «Мене ніхто не любить». Якщо вас супроводжують такі думки та є звички, про які далі піде мова, тоді прийшов час трансформувати їх, щоб спробувати побороти негативні установки.
Недооцінювання компліментів стосовно себе та постійна потреба відхиляти вдячність, гарні слова, схвальні відгуки. Наприклад, вам говорять, що ви приваблива та у вас чудова сукня, а ви відповідаєте: «Та я не така вже й гарна!», «Та ця сукня стара». Це прояв низької самооцінки, хоча можна було просто подякувати за комплімент.
Неважливо чи щось сталося, чи ні, але постійно вихоплюється: «Вибачте!». В жінок із низькою самооцінкою це вже доведено до автоматизму. Бажання перепрошувати супроводжується відчуттям провини, яке ще більше принижує почуття власної гідності.
Низька самооцінка загострюється, коли все побачене та почуте переводиться на себе. Таким чином підкріплюється власна неповноцінність, хоча об’єктивно для цього немає причин. Порівняння зовнішності, одягу, статків, вміння щось робити, краще та більше заробляти гроші, все встигати. Особливо на фоні ідеального життя з соцмереж проявляється загострення. Відчували противний осад в душі після побаченого? Якщо так, то і до вашої самооцінки є запитання.
Отримати новий досвід — це про внутрішній страх. Уникнення спілкування, підвищення по роботі, можливості розвитку, покращення, вдосконалення. Все це про низьку самооцінку. Страх почути критику та оцінювання себе, а також неготовність до невдачі.
В певному розумінні він не є поганою звичкою. Гірше, коли він хронічний. Іноді жінки навіть самі розуміють, що він їм заважає, але нічого не можуть з собою вдіяти. Ідеальність в розкладанні речей за кольорами, каструлю, виставлення книг на полиці за алфавітом, постійне прибирання, прагнення досконало виконати кожне робоче завдання та багато іншого. Перфекціонізм повинен бути помірним, варто знаходити баланс в життя.
Кожна жінка хоче залишатися привабливою та виглядати бездоганно. В цьому аспекті завжди у фокусі фігура.…
Коли про пальто говорять, що воно бюджетне, мають на увазі зовсім інше. Називаймо речі своїми…
Похід по магазинах – стрес у будь-якому віці. І коли ти зустрічаєш рубіж в 40…
Подивитися на жінок з інших країн завжди цікаво з метою обміну досвідом. Модні тенденції та…
Ти при надії? Вітаємо! Це один із найчутливіших і найнезвичайніших періодів у житті кожної жінки,…
В нашому кліматі без пуховика взимку просто не обійтись. Він і зігріє у морози, і…