Здається, про те, що дія високих температур шкідлива для волосся, знає кожен. Гаряче укладання порушують цілісність структури волосся, роблять його сухим і ламким, тому фахівці рекомендують максимально уникати їх або хоча б використовувати термозахисні засоби. У прагненні виконати ці рекомендації, багато хто відмовляється не тільки від плойок та прасок, а й від звичайного фена. І це здається цілком логічним: повітря від фену гаряче, а значить так само шкідливе для волосся, ніж сушіння природним шляхом при кімнатній температурі. Насправді все дещо складніше, і відмова від використання фена в довгостроковій перспективі вплине на стан волосся, зробить його слабким, ламким і тьмяним.
Як? Розповідаємо у нашому матеріалі:
Почнемо з невеликого наукового екскурсу. Будова волосся – набагато складніша, ніж може здатися на перший погляд. Кожна волосинка складається з стрижня, зовнішньої оболонки кутикули та міжклітинної речовини, що зв’язує їх між собою. Щоразу, коли ви миєте голову, плаваєте в морі або будь-яким іншим способом мочите волосся, воно вбирає воду — до 30% власного обсягу. Ця рідина, для якої всередині волосини спочатку не було передбачено місце, починає тиснути на нього зсередини: пошкоджуючи і кутикулу волосся, і його стрижень.
Звичайно, одноразова дія пройде практично безслідно, так що якщо з якоїсь причини у вас раптово не виявиться під рукою фена, панікувати не варто, але якщо після кожного миття волосся залишати мокрим, пошкодження, завдані зайвою вологою, будуть ставати все помітніше. Волосся втратить свою еластичність, стане більш сухим, пухнастим і тьмяним. Саме тому фахівці рекомендують по можливості максимально скорочувати час, протягом якого ваше волосся знаходиться в мокрому стані.
То що ж у результаті робити, щоб максимально захистити волосся від пошкоджень як водою, так і гарячим повітрям? Використовувати метод безпечного сушіння. Після того, як ви вимили волосся і нанесли весь необхідний догляд, акуратно промокніть його рушником. Уникайте рухів, що розтирають: тканина (в ідеалі це повинна бути мікрофібра, а не жорстка ворсиста бавовна) повинна лише вбрати надлишки вологи. Потім нанесіть на волосся термозахист та необхідний стайлінг, якщо ви плануєте робити укладання. А потім висушіть волосся феном, постійно переміщуючи його та використовуючи мінімальний температурний режим. Коли волосся висохне на 85-90%, воно стане куди менш вразливим, і можна буде перейти до будь-якої звичної вам укладки.
Об'єктивно кажучи, це найпопулярніша модель сумок. І так, у новому сезоні без неї не обійтися,…
Якщо останні зими в моді були вироби максі, то в 2024 році тренди змінюються. Це…
Подіуми задають новий тренд в моді вечірніх суконь. Якщо ви в пошуках нового придбання, тоді…
Стьобані куртки та пальта дуже часто недооцінюють. І дуже дарма. Тому сьогоднішню добірку ми присвятимо…
Мода циклічна, тому настав час змінювати важливу частину гардероба — штани. Чоловіки стверджують, що вони…
Кількість суконь в осінньо-зимових колекціях 2024/2025 навряд чи поступається весняно-літньому сезону, тож давайте розглянемо їх…