Полуниця – улюблена ягода багатьох. Хочеться дочекатися урожаю в червні, щоб насолодитися її смаком та ароматом, наїстися вволю і заготовити на зиму. Але щоб мати щедрий урожай, потрібно правильно доглядати за полуницею навесні.
Як тільки мине пора морозних ранків, можна згребти торішнє листя, оглянути кожен кущик. Це треба робити з садовими ножицями в руках. Щоб без жалю обрізати сухе й пошкоджене листя, старі вуса. Залишати треба не більше 2-3 листочків всередині кущика. Все зрізане зібрати в пакет, відро або вигребти й спалити.
Коли просохне земля, полуницю треба посапати, причому біля кущиків неглибоко, щоб не пошкодити коріння. А в міжряддях можна глибше – завглибшки 10-15 см. Також потрібно слідкувати, щоб не засипати серединки кущів.
Далі потрібно обробити рослини фунгіцидом(бордоською рідиною. Мідним купоросом, іншими аптечними препаратами. Особливо ретельно це треба робити, якщо минулого року полуниця хворіла.
Наступний етап догляду – підживлення: спочатку азотом (селітрою, карбамідом, курячим послідом). А коли з’являться бутончики, попелом.
Щодо поливу: якщо земля просохне на глибині штикової лопати, полуницю треба поливати приблизна раз на тиждень. До того, як вона почне цвісти. Якщо йдуть дощі, додатково поливати непотрібно.
Навесні також потрібно посадити нові кущі, якщо за зиму вимерзли торішні. Після цього замульчувати міжряддя. Тим самим ви збережете вологу й істотно зменшите кількість просапувань.
Похід по магазинах – стрес у будь-якому віці. І коли ти зустрічаєш рубіж в 40…
Подивитися на жінок з інших країн завжди цікаво з метою обміну досвідом. Модні тенденції та…
Ти при надії? Вітаємо! Це один із найчутливіших і найнезвичайніших періодів у житті кожної жінки,…
В нашому кліматі без пуховика взимку просто не обійтись. Він і зігріє у морози, і…
Є 10 простих способів оновити гардероб і обійтися при цьому мінімальними витратами або взагалі без…
Особливо приємно носити трендові речі, так би мовити, родом із дитинства. Теплі шкарпетки, легінси зі…