Краса

Зелені коктейлі для здоров’я та молодості

Зелень — джерело вітамінів, мінералів та корисного для нас хлорофіла, а перемелене в блендері у вигляді смачних коктейлів вона стає справжнім подарунком для нашого організму, очищуючи та оздоровлюючи його.

Дієтологи запевняють, що смузі із зелені – відмінний спосіб у найбільш зручному вигляді отримати дозу вітамінів, а також унікальний компонент – хлорофіл, який міститься тільки в зелені. Адже ми так рідко вживаємо зелені листові овочі – максимум додамо пару листочків салату до основної страви, прикрасимо петрушкою, або покришимо гілочку кропу в суп. Набагато більше хлорофілу організм буде отримувати, якщо ви привчите себе пити регулярно невелику кількість зеленої смузі (однієї склянки на день цілком достатньо). В якомусь сенсі, смузі набагато корисніша за свіжі соки, адже вони менш концентровані, і при цьому містять важливу для нашої травної системи клітковину.

Протипоказання

Серйозними протипоказаннями для регулярного прийому смузі з сирих овочів та фруктів є будь-які гострі захворювання шлунково-кишкового тракту – гастрит, коліт, холецистит, панкреатит, а також вагітність та годування груддю. Слід бути обережнішим також тим, хто страждає на хронічні захворювання нирок. Ті, хто досить рідко до цього їли сирі овочі та зелень, після перших склянок зеленої смузі можуть відчути симптоми діареї. У такому разі перед початком курсу детокс слід поступово привчити свій організм до зелені.

Все повинно бути в міру

Не накидайтесь на зелені коктейлі, як на панацею від усіх бід, починайте з невеликих порцій, і за будь-яких симптомів нездужання, припиніть прийом. Чергуйте та змішуйте листові овочі, щоб не з’їсти їх надто багато за один раз. Адже, наприклад, такий корисний шпинат, при передозуванні може спричинити каміння у нирках. У жодному разі не варто переходити на зелені смузі як на основний спосіб харчування: вживайте їх один, максимум два рази на день, не замінюючи основні прийоми їжі, а якщо хочете влаштувати розвантажувальний день «на зелені», робіть це не частіше одного разу в тиждень.Рекомендація дієтологів вживати коктейль із зелені та фруктів натщесерце, приблизно за півгодини до сніданку. Якщо хочеться випити такий напій у другій половині дня, постарайтеся не додавати до нього фрукти – адже вони містять велику кількість цукру. З цієї причини не рекомендується вживати зелені коктейлі з фруктами діабетикам. Ну і не забувайте, що за будь-якої детокс-програми слід виключити з раціону кондитерські вироби, смажені та жирні продукти, і почати більше рухатися і гуляти на свіжому повітрі.

Розвантажувальний день “на зелені” влаштовуйте один раз на тиждень

Основні складові будь-якого зеленого детокс-коктейлю – пучок зелені, солодкий фрукт, вода. Бажано, щоб співвідношення зелені до фруктів у склянці становило приблизно 60/40. Додайте до блендера приблизно півчашки води, визначаючи густоту готового напою на свій смак. А в іншому ви можете проявити фантазію і змайструвати смачний «сніданок» буквально з будь-якого їстівного листя та фруктів, які знайдете в холодильнику чи на городі. Для свіжості можна додати в блендер кубики льоду замість води, для ситності горіхове молоко. Також добре будуть поєднуватися із зеленню насіння чиа, кунжут або гарбузове насіння. Фрукти чи овочі для коктейлю краще вибирати не великі, адже великий розмір плоду говорить про підвищений вміст у ньому крохмалю, а також добрив у ґрунті. Звертайте увагу на зрілість плодів: вони мають бути досить стиглими, але при цьому не зів’ялими. У літні місяці можна набрати в лісі молоду кропиву або листя кульбаби. Але при збиранні диких рослин будьте уважні – не зірвіть разом з кропивою отруйну рослину і не збирайте зелень поблизу доріг.

Корисні поєднання:

Класика жанру: шпинат, яблуко, банан

Пряний: рукола, щавель, персик, апельсин

Літній: молоді листочки кропиви, бурякові бадилля, огірок, полуниця

Зелений: броколі, кабачок, ківі, лайм

Екзотичний: стебло селери, білокачанна капуста, ананас, кокосове молоко

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

10 простих способів оновити гардероб з мінімальними витратами або взагалі без них

Є 10 простих способів оновити гардероб і обійтися при цьому мінімальними витратами або взагалі без…

10 години тому

Вуха та шия в теплі: стильні капори, які зігріють у холоди

Особливо приємно носити трендові речі, так би мовити, родом із дитинства. Теплі шкарпетки, легінси зі…

17 години тому

«Штани-бочки» — головний фасон сезону

Складати гардероб суцільно з базових речей, метод хоч і перевірений, але дещо нудний. Часом, щоб…

20 години тому

Як вибрати головний убір на зиму за формою голови: поради від стилістки

До настання зими вже рукою подати, тому тепла шапка нам точно знадобиться. Чи капор? Чи…

1 день тому

Тепло та стильно: тренди взуття на зимовий сезон-2024/2025

Напевно, ти вже відчула перші листопадні заморозки зранку? Отож бо і воно! Настав час терміново…

2 дні тому

Уггі повернулися: як їх носити в цьому сезоні

З початком нового сезону настає час звернути увагу на нові тренди. Ми вже розглянули головні…

2 дні тому