Лайфстайл

Вся правда про курячі грудки з магазину

Більшість людей, що сидять на дієті з’їдають 2-3 курячі грудки на день, оскільки біле куряче м’ясо традиційно вважається одним з найкращих джерелом білка за рахунок своєї низької калорійності та мінімального вмісту жирів. На жаль, куряче філе є одним з найбрудніших типів м’яса за вмістом у ньому токсинів та консервантів.

Якщо ви дбаєте про своє здоров’я, спершу задумайтеся над тим, якими добавками годують курку, щоб вона збільшувала свою вагу на кілька кілограмів на місяць, а потім залиште грудку на тиждень у холодильнику, щоб побачити, що м’ясо навіть не почне псуватися.

Прихована небезпека в курячому м’ясі

Куряче м’ясо є вкрай сприятливим середовищем для розмноження різних бактерій, значно перевищуючи у цьому відношенні яловичину та свинину. Строго не рекомендується використовувати одну й ту саму обробну дошку для курки та інших продуктів (особливо для фруктів), а після контакту з сирою курячою грудкою руки необхідно ретельно мити з милом.

Причина полягає в тому, що на птахофермах птахи буквально вщент набиті в клітки — у результаті вони вимазані в фекаліях з ніг до голови. При забиванні курей та обробці тушок частина фекалій неминуче потрапляє на куряче м’ясо. Саме тому виготовлена ​​промисловим способом курятина має проходити дезінфекцію з допомогою хлору та інших отруйних газів.

Шкода дешевого курячого філе

Для зменшення вартості курячого філе виробнику доводиться максимально здешевлювати вартість харчування курки та прискорювати цикл її зростання. У результаті використовуються найдешевші корми на основі кукурудзи (питання про небезпеку ГМО продуктів для здоров’я птахів навіть не ставиться) та найагресивніші препарати для швидкого набору маси птахів.

Цикл життя «промислової» курки становить лише 6-7 тижнів — по суті, ні для кого не має жодного значення, наскільки сильно подібний режим харчування погіршить її здоров’я, чи вона втратить зір і чи здатна буде ходити. Більшість споживачів часто не замислюються про якість курячого м’яса, а прагнуть лише здійснити покупку за низькою ціною.

Вміст вітамінів у курячій грудці

Незважаючи на те, що зазвичай вважається, що куряча грудка «багата» калієм, натрієм та залізом, їх вміст у філе навіть домашньої курки не перевищує 5-7% від добової норми – порція відвареної картоплі містить у 4-5 разів більше калію, ніж порція грудки. Крім цього, індустріальна куряча грудка має у складі значно менше мінералів.

Ситуація з вітамінами ще гірша. На відміну від фруктів, будь-яке м’ясо, включаючи куряче, не містить у своєму складі скільки істотної кількості вітамінів. Стандартна порція (половина курячої грудки) забезпечить лише 60% добової норми вітаміну В3 та 30% норми вітаміну В6(1). Однак ці вітаміни є у значно більших кількостях у будь-яких злакових.

Каррагінан для збільшення обсягу м’яса

Переважна більшість промислового м’яса піддається ін’єкціям карагінану – спеціальної речовини, що збільшує підсумковий обсяг і вагу продукту. Вода, що випливає з курячої грудки при обсмажуванні на сковороді, з’являється зовсім не з самої курки, а саме вищезгаданого карагінану. Незважаючи на нешкідливість цієї речовини, в наявності прямий обман покупця.

По суті, каррагінан веде себе як псевдопластик, утворюючи щільний гель при кімнатній температурі. Ця речовина широко використовується в харчовій промисловості і, особливо, для надання щільної текстури морозиву, молочним коктейлів та іншим подібним продуктам. У деяких випадках вага курячої грудки на 30-40% обумовлена ​​саме цим гелем.

Як правильно вибирати куряче м’ясо

Якщо ви їсте куряче м’ясо досить рідко, то одна порція промислової курячої грудки не здатна шкодити здоров’ю. Однак якщо ви вирішили дотримуватись білкової дієти для схуднення і перейшли на харчування переважно куркою, важливо вибрати максимально якісного виробника, щоб не труїти свій організм хімією.

Пам’ятайте, що гарне куряче м’ясо починає псуватися буквально на другий-третій день навіть при знаходженні в холодильнику. Курка досить швидко починає неприємно пахнути і змінювати колір спочатку на жовтий, потім сірий. Якщо куплене куряче філе спокійно лежить у холодильнику тиждень, то в ньому багато консервантів.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Три правила вибору колготок, щоб образ був актуальним для весни 2025

З колготками історія може скластися за різними сценаріями. Вони можуть або ефектно доповнити образ, або…

8 години тому

З чим носити штани-палацо, щоб було стильно та вишукано

Штани палацо — одна з найкращих речей для гардероба. Стиль, елегантність, вишуканість, довершеність форми —…

8 години тому

Яким повинен бути жакет, щоб не виникало бажання з ним розлучатися

Жакет або піджак — немає принципової різниці, що саме будете носити. В цілому вони  схожі…

9 години тому

Сім причин, чому тісто на паски не підіймається

Найчастіше господині замішують паску на дріжджовому тісті. Всім відомо, що воно буває вередливим. Багато чого…

12 години тому

Вісім фактів про вирощування гороху, які треба знати

Солодкий зелений горошок — це та смакота, від якої просто неможливо відмовитися. Можна сіяти одним…

15 години тому

Топ-3 тренчі замість класичного бежевого на весну 2025

Тренчі, тренчі, тренчі — про них постійно говорять. При згадуванні цього слова одразу виникає образ…

17 години тому