Ярий часник менше хворіє, ніж озимий, зубчики більш м’які, мають легший смак і набагато краще зберігаються. Має свої особливості вирощування. Коли його садити, як підготувати ґрунт і що потрібно робити з грядками, діляться досвідчені городники, бо “санчата готують із літа”.
Як правило, часник висаджують із середини квітня до початку травня. Ґрунт повинна прогрітися до 5-10 градусів. Важливо не затягувати з посадкою, адже вегетаційний період ярого часнику триває довше, ніж в озимого – близько 90-100 днів замість 75-90.
Для посадки краще вибирати місце на сонячній стороні, можна на височині, але захищеному від протягів. Для хорошого врожаю часник на грядки краще висаджувати після огірків, кабачків, ранньої та цвітної капусти, гарбуза, бобових. Часник також любить сидерати. А ось після картоплі, помідорів, моркви, зелені, цибулі, а також самого часнику садити його не варто, оскільки він може заразитися хворобами попередників.
Перед посадкою акуратно розділіть часничину, виберіть найбільші та здорові зубчики без пошкодженої оболонки. Загорніть їх у вологу тканину і поставте на тиждень у прохолодне місце, наприклад, на нижню полицю холодильника – це прискорить процес проростання. Безпосередньо перед посадкою замочіть їх в теплій воді не більше ніж на 12 годин.
Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…
В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…
Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…
Одна з причин, чому варто чекати на похолодання — це стильні дутики. Такі зручні та…
Осінньо-зимові покази сезону осінь-зима 2024/2025, починаючи з Нью-Йорка та закінчуючи Парижем, запам'яталися нам цікавою деталізацією…
Коли говорять «кулон», в уяві відразу виникають срібні, золоті прикраси на ланцюжку, біжутерія. Проте мода…